Cztery podmioty zainteresowane kupnem Newcastle

7 miesięcy temu Cztery podmioty zainteresowane kupnem Newcastle

Właściciel Newcastle United, Mike Ashley, zdecydował się na obniżenie ceny za klub.

Brytyjski biznesmen stara się od pewnego czasu o sprzedanie Newcastle United, ale dotychczas spotykał się z małym zainteresowaniem ze strony potencjalnych kupców. Według angielskich mediów, ostatnio obniżył cenę i pojawiły się cztery podmioty, które są zainteresowane zainwestowaniem w zespół z Premier League.

Ashley liczy na szybką sprzedaż i pozbycie się beniaminka Premier League najpóźniej w lutym. Początkowo biznesmen żądał od potencjalnych kupców 450 milionów funtów, ale ostatnio obniżył swoje wymagania i zgodzi się na 380 milionów funtów.

Jednym z czterech zainteresowanych jest warta 28 miliardów funtów organizacja PCP Capital Partners, należąca do Amandy Staveley. Według „The Times” pierwsze nieoficjalne rozmowy w tej sprawie miały miejsce na St. James Park po niedawnym meczu „Srok” z Liverpoolem.

Trzy pozostałe konsorcja naciskają na jak najszybsze sfinalizowanie transakcji ze względu na podział pieniędzy z praw telewizyjnych, który przypadnie na luty. Biznesmeni obawiają się, że po tym wydarzeniu cena za Newcastle ponownie pójdzie w górę.


ŹRÓDŁO
Chronicle Live
TAGI: Mike Ashley Newcastle United Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0076 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.