„Milik nie wróci już do wcześniejszej sprawności”

12 miesięcy temu „Milik nie wróci już do wcześniejszej sprawności”
fot. FotoPyk

Do niedawna najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski, Włodzimierz Lubański, wypowiedział się na temat Arkadiusza Milika.

23-latek kilka tygodni temu zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Dla napastnika Napoli to już druga taka kontuzja w karierze - w poprzednim sezonie doznał on identycznego urazu, uszkadzając lewe kolano. Zgodnie z doniesieniami napływającymi z Włoch, rehabilitacja Polaka przebiega bez zarzutu. Lubański, choć trzyma kciuki za Milika, podkreśla jednak fakt, że reprezentant kraju już do końca kariery będzie musiał zmagać się z pewnymi ograniczniami.

- To jest bardzo trudne do przetrawienia, wyobrażam sobie, jaki to dla niego cios. Mogę z pewnością powiedzieć, że jego sprawność fizyczna już nigdy nie będzie taka sama. Mimo całej współczesnej medycyny, będą - tak jak w moim przypadku - pewne ograniczenia ruchowe. Je rekompensuje się innymi ruchami, ale to już nie ta sama sprawność, co przed kontuzją.

- Pierwszy skład na przyszłorocznym mundialu? Życzę mu tego, bo to szalenie pozytywny chłopak. Od początku robił regularne postępy. Doszedł do tego, że zaczął świetnie uzupełniać reprezentacyjną linię ataku - przyznał Lubański.


Dodajmy, że 70-latek kilka dni temu stracił swój reprezentacyjny rekord na rzecz Roberta Lewandowskiego. Legenda Górnika Zabrze na przestrzeni lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych strzeliła 48 goli w kadrze. Po meczach z Armenią i Czarnogórą „Lewy” ma na koncie 51 trafień.ŹRÓDŁO
Polsatsport.pl
TAGI: Polska Reprezentacja Polski Arkadiusz Milik Włodzimierz Lubański Włochy SSC Napoli
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.