Jóźwiak: Problemy Legii zaczęły się od jego przyjścia do klubu

12 miesięcy temu Jóźwiak: Problemy Legii zaczęły się od jego przyjścia do klubu
fot. FotoPyk

Marek Jóźwiak wypowiedział się w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” na temat Legii Warszawa, której w przeszłości był zawodnikiem i dyrektorem sportowym.

14-krotny reprezentant Polski odchodził z Łazienkowskiej w niezbyt dobrej atmosferze. W głównej mierze z uwagi na brak porozumienia z ówczesnym prezesem Legii, Bogusławem Leśnodorskim. Obecnie Jóźwiak jest szefem skautingu Lechii Gdańsk, która w niedzielę zmierzy się z legionistami w Ekstraklasie. Jak patrzy on na kryzys w klubie ze stolicy?


- Kłopoty zaczęły się od zatrudnienia Besnika Hasiego, potem były problemy wewnątrz klubu. Doszło do zmiany władzy, ale ludzie, którzy odeszli z klubu, dalej próbują mieszać, by ten spokój za szybko nie wrócił na Łazienkowską. Moim zdaniem minusem Legii jest to, że brakuje liderów, którzy potrafią zapanować nad szatnią i na boisku. Poza kontuzjowanym Radoviciem nikogo takiego nie widzę. A przydałby się ktoś, kto wziąłby towarzystwo za mordę - przyznał 50-latek, komentując również niedawną scysję zawodników Legii z kibicami:

- Sytuacja zaszła za daleko. (…) Zawodnicy są przyzwyczajeni do obelg, wyzwisk itp., można od nich żądać lepszej gry, ale nie wolno zachowywać się w taki sposób. Trzeba się zastanowić, co było przyczyną tak wysokiej porażki z Lechem. Czy drużyna została właściwie przygotowana do sezonu? Czy zachowano właściwe proporcje między obcokrajowcami a Polakami? Czy zadbano o właściwa ocenę cech charakteru zawodników, którzy przychodzili do Legii? I wreszcie, czy trener nie popełnił błędów w doborze podstawowej jedenastki?


Przed niedzielnym spotkaniem Legia zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli. W 11 dotychczasowych meczach warszawiacy sięgnęli po 16 punktów. Mająca równie ambitne cele Lechia jest jeszcze niżej, bo na dwunastej lokacie (13 „oczek”). ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Polska Legia Warszawa Marek Jóźwiak Besnik Hasi
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.