Smuda: Z Lewandowskim grającym na obecnym poziomie wyszlibyśmy z grupy na Euro 2012

rok temu Smuda: Z Lewandowskim grającym na obecnym poziomie wyszlibyśmy z grupy na Euro 2012
fot. FotoPyk

Były selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda, wypowiedział się w rozmowie ze Sport.tvp.pl na temat Roberta Lewandowskiego, odnosząc się m.in. do Euro 2012.

Obaj panowie współpracowali ze sobą najpierw w Lechu Poznań, a następnie w reprezentacji Polski. Przygoda Smudy z tą drugą zakończyła się po nieudanych dla rodzimej kadry Mistrzostwach Europy. Prowadzony przez niego zespół nie wyszedł na nich z grupy, sięgając raptem po dwa punkty w trzech spotkaniach.


- Pierwszy raz zobaczyłem go w meczu Znicz Pruszków - Polonia Warszawa. W ciągu 30 minut zobaczyłem to, czego wymaga się od tego typu zawodnika. (…) W przerwie zadzwoniłem do dyrektora sportowego Lecha i powiedziałem, że bierzemy go do Poznania. (…) On był skromnym chłopakiem. Wielu przychodzi do klubu i zaczyna kozaczyć i takich większa grupa nie akceptuje. Natomiast Robert skupił się na pracy. Czasami trenowaliśmy pojedynki i zestawiałem go z Manuelem Arboledą. Nawet jak był faulowany przez Kolumbijczyka, to nie narzekał.

- W 2012 roku był jeszcze młodym chłopakiem, który szybko się rozwijał. Gdyby na Euro w Polsce Robert prezentował już taki poziom jak dzisiaj, wyszlibyśmy z grupy. Wtedy miał sytuacje w pierwszej połowie z Czechami. Sytuacje, które dzisiaj by wykorzystał - powiedział Smuda.


Dodajmy, że obecnie 69-latek jest odpowiedzialny za wyniki Widzewa. Łódzki zespół zajmuje w tym momencie drugie miejsce w tabeli III ligi, tracąc cztery punkty do liderującego Sokoła Aleksandrów Łódzki.  ŹRÓDŁO
Sport.tvp.pl
TAGI: Franciszek Smuda Robert Lewandowski Polska Reprezentacja Polski Lech Poznań Widzew Łódź
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.