France Football: Blanc faworytem do objęcia posady

12 miesięcy temu France Football: Blanc faworytem do objęcia posady
fot. Wikipedia

Według francuskich mediów, Laurent Blanc jest faworytem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

W ostatnich dniach piłka nożna w Stanach Zjednoczonych przechodzi przez poważny kryzys. Niespodziewanie Amerykanie nie zakwalifikowali się do udziału w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Rosji, co jest dla wszystkich ogromnym szokiem, bo ostatni mundial bez ich udziału miał miejsce w 1986 roku.

Po odpadnięciu z walki o grę na światowym czempionacie, do dymisji podał się dotychczasowy selekcjoner Stanów Zjednoczonych, Bruce Arena. Amerykański szkoleniowiec odpowiada również za największy sukces kadry w ostatnich trzydziestu latach, czyli ćwierćfinał Mistrzostw Świata w Korei i Japonii, dlatego napisał w oświadczeniu, jak bolesne były dla niego ostatnie wydarzenia. Były trener Los Angeles Galaxy zapewnił jednocześnie, że jego rodacy znajdują się na właściwej ścieżce i rewolucja jest zbędna.

Teraz tamtejszy związek piłki nożnej rozpoczął poszukiwania nowego selekcjonera. Według „France Football”, najbliżej objęcia posady jest Laurent Blanc, który pozostaje bezrobotny odkąd ponad rok temu został zwolniony z Paris Saint-Germain. 

W ostatnich miesiącach Blanc otrzymywał wiele propozycji pracy, między innymi z Chin, Turcji, Hiszpanii czy MLS, ale w mediach uważano, że liczy na objęcie Barcelony i pozostałe opcje go nie interesują. Ostatecznie „Duma Katalonii” wybrała Ernesto Valverde, a Francuz dotychczas pozostaje bezrobotny.


ŹRÓDŁO
France Football
TAGI: Laurent Blanc Francja Stany Zjednoczone Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.