Ależ to by było ciekawe! Wielki powrót Kaki?!

12 miesięcy temu Ależ to by było ciekawe! Wielki powrót Kaki?!
fot. FotoPyk

Pojawiły się informacje, jakoby Kaká chciał ponownie przywdziewać koszulkę Milanu.

Pewne jest, że Brazylijczyk kończy swoją przygodę z amerykańską piłką i Orlando City. Pomocnik przyznał niedawno, że rozważa zakończenie kariery, ponieważ coraz bardziej odczuwa różnego rodzaju dolegliwości, przede wszystkim brak sił. Niedługo później poinformował, że rozstaje się z obecnym klubem i pożegnał się z kibicami, nie oznacza to jednak, że 35-latek już teraz zawiesi buty na kołku.

„Premium Sport” donosi, że wychowanek São Paulo miał się kontaktować z działaczami Milanu, by przedyskutować ewentualną wspólną przyszłość. Zawodnik miałby powrócić do Mediolanu w styczniu przyszłego roku i wspomóc „Rossonerich” w drugiej części sezonu. Wątpliwe, by doświadczony piłkarz był podstawowym wyborem Vincenzo Montelli, ale mimo to mógłby się przydać w niektórych meczach.

Kaká związałby się z ekipą z San Siro na sześć miesięcy, a następnie zakończyłby karierę. Współpraca między stronami byłaby jednak kontynuowana, ponieważ później Brazylijczyk miałby objąć jedno ze stanowisk w strukturach klubu. Marco Fassone, dyrektor wykonawczy Milanu, wie o chęci powrotu pomocnika, lecz na razie nie odpowiedział jeszcze na propozycję.

Co ciekawe, możliwość takiego rozwiązania zasugerował Nigel de Jong, który występował wspólnie z Kaką w Milanie. 35-latek zamieścił na portalu społecznościowym zdjęcie i opis, w którym dziękuje Orlando za wspólną przygodę. Holender napisał w komentarzu: „Powodzenia, jesteś najlepszy. Wszystkiego najlepszego w najbliższej przyszłości”. Do wpisu de Jonga dołączone zostały dwie emoji w barwach „Rossonerich”.

Milan nie jest jedyną opcją Kaki. W grę wchodzi również jego powrót do São Paulo, a prezydent klub nie wyklucza takiego rozwiązania. To właśnie w tej brazylijskiej drużynie pomocnik wybił się i trafił do Milanu, z którym w 2007 roku zdobył Ligę Mistrzów, a także zapracował sobie na indywidualną nagrodę dla najlepszego piłkarza na świecie - Złotą Piłkę.ŹRÓDŁO
Premium Sport | Instagram
TAGI: Kaká Nigel de Jong AC Milan São Paulo FC Orlando City Soccer Club Holandia USA Brazylia Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.