Prezydent Realu Madryt: Dlatego nie pozyskaliśmy Mbappé

12 miesięcy temu Prezydent Realu Madryt: Dlatego nie pozyskaliśmy Mbappé

Florentino Pérez tłumaczy, dlaczego zrezygnował ze starań o Kyliana Mbappé.

Poprzedni sezon był znakomity w wykonaniu 18-latka, co nie umknęło uwadze największych ekip z całej Europy. Jednym z zainteresowanych był Real Madryt, który przez długi czas był łączony z pozyskaniem napastnika, zanim ten przeniósł się do PSG. „Królewscy” zrezygnowali ze starań, a powodem według mediów miały być zbyt duże wymagania finansowe zawodnika. Pérez tłumaczy, dlaczego nie zdecydował się pozyskać Francuza.

- Już w zeszłym roku myśleliśmy o pozyskaniu Mbappé, ale mamy kompletną drużynę - stwierdził prezydent Realu Madryt.

- On jest bardzo młody i ma przed sobą wiele lat gry, myślę, że pod tym względem podjął właściwą decyzję. Gra dla bardzo dużego klubu, w mieście, w którym się wychował, a nie jest łatwo sprowadzić zawodnika, który ma wielki potencjał. Ale on jest młody, może potrzebuje takiego klubu jak PSG, żeby grać częściej.

Pérez został też zapytany o okno transferowe w wykonaniu Paris Saint-Germain. Wicemistrzowie Francji wydali tego lata wielkie pieniądze, przede wszystkim 222 miliony euro na sprowadzenie Neymara. Przez tak duże wydatki spotkali się z krytyką w kontekście Finansowego Fair Play, prezydent Realu jest jednak przekonany, że PSG działało zgodnie z przepisami.

- Nie mam pojęcia, jak tego dokonali, ale nie zamierzam krytykować przyjaźnie nastawionego klubu, jakim jest PSG. Wszyscy muszą przestrzegać przepisów FFP i myślę, że jeśli wydali aż tyle, to dlatego, że mieli do tego możliwości.ŹRÓDŁO
El Español
TAGI: Kylian Mbappé Lottin Florentino Pérez Real Madryt CF Paris Saint-Germain FC Francja Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.