„Postąpili słusznie, wybierając mnie kosztem Cristiano”

12 miesięcy temu „Postąpili słusznie, wybierając mnie kosztem Cristiano”
fot. FotoPyk

Harry Kewell przyznał, że Liverpool dokonał dobrego wyboru, stawiając na niego kosztem Cristiano Ronaldo.

Przed kilkoma dniami były menadżer „The Reds” Gerard Houllier opowiedział, że w 2003 roku miał możliwość sprowadzenia na Anfield Cristiano Ronaldo. Portugalczyk występował wówczas w Sportingu, a szkoleniowiec miał okazję zobaczyć go podczas elitarnego turnieju młodzieżowego w Tulonie. Ostatecznie Francuz zdecydował jednak, że nie potrzebuje obecnego piłkarza Realu Madryt.

Houllier uznał, że skoro sprowadził właśnie do klubu gwiazdę Leeds United, Harry’ego Kewella, to nie potrzebuje młodego Portugalczyka. W dodatku, żądania finansowe Cristiano Ronaldo mogły zaburzyć strukturę płacową zbudowaną w zespole, co doprowadziłoby najpewniej do popsucia atmosfery w szatni. Teraz o zdanie na ten temat zapytano samego Kewella.

- Nie jestem w stanie powiedzieć, czy Liverpool faktycznie był blisko pozyskania Cristiano Ronaldo.

- W tamtym okresie, gdy związałem się z Liverpoolem, byłem prawdopodobnie pierwszą osobą, do której powinien należeć tamten rok. Dlatego uważam, że Gerard Houllier postąpił słusznie.

- Oczywiście, można gdybać i powiedzieć wiele rzeczy, ale było mnóstwo świetnych zawodników, którzy mieli trafić do jednej drużyny, ale nigdy w niej nie zagrali. W tamtym czasie największy był pewnie Raul, który odszedł z Atletico i spójrzcie, gdzie wylądował. Co powiecie o tym?


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Harry Kewell Australia Anglia Portugalia Liverpool FC Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
Zobacz również
Zaha zmieni ligę?!
15 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.