Gerrard: Przeciwko niemu grało mi się najciężej

12 miesięcy temu Gerrard: Przeciwko niemu grało mi się najciężej
fot. Wikipedia

Steven Gerrard wskazał Nemanję Maticia jako jednego ze swoich najtrudniejszych rywali w karierze.

Angielski pomocnik zakończył profesjonalną karierę rok temu w barwach Los Angeles Galaxy. Od tamtej pory chwyta się nowych zajęć, trenując jeden z młodzieżowych zespołów Liverpoolu i pojawiając się jako ekspert w telewizji BT Sport. Jak przyznał przed spotkaniem Manchesteru United w Lidze Mistrzów, Matić był jednym z jego najtrudniejszych przeciwników w karierze.

Serbski pomocnik w lecie zamienił występy w Chelsea na Manchester United za 40 milionów funtów i dotychczas nie powinien żałować takiego rozwiązania. Defensywny pomocnik natychmiast stał się ważnym punktem „Czerwonych Diabłów”, które prezentują się w obecnym sezonie Premier League zdecydowanie lepiej od jego poprzedniego klubu.

- On jest jednym z zawodników, przeciwko którym grało mi się najciężej jako „szóstka”. Ma bardzo długie nogi, dobrze radzi sobie w pojedynkach powietrznych, rywalizuje, zawsze potrafi gdzieś wcisnąć chociaż palca u nogi.

- Jest bardzo agresywny z piłką przy nodze i bez niej. Może wbić się z nią w ciebie lub złapać cię, jeśli próbujesz przebiec obok niego w odwrotnej sytuacji. Nie mogłem uwierzyć, że Chelsea go oddała. 

- Przez lata widziałem wielu piłkarzy, wiążących się z Manchesterem United i on jest jednym z tych, o których pomyślałem jako kibic Liverpoolu: „O nie, oby do tego nie doszło”. A później się to stało.


ŹRÓDŁO
BT Sport
TAGI: Steven George Gerrard Anglia Manchester United FC Nemanja Matic Serbia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.