Ofensywa Barcelony w sprawie gwiazdora. Finalny atak!

12 miesięcy temu Ofensywa Barcelony w sprawie gwiazdora. Finalny atak!

Dzisiejsze wydanie „Mundo Deportivo” skupia się na temacie możliwej przeprowadzki Philippe Coutinho.

Wiele wskazuje na to, że Barcelona lada moment podejmie kolejną próbę pozyskania Brazylijczyka. Kataloński dziennik informuje ze swojej dzisiejszej okładki, że „Barca” szykuje się do poważnej ofensywy, która ma rozpocząć się na dniach. Działacze z Camp Nou pozostają w kontakcie z agentami piłkarza, a w przyszłym tygodniu mają rozpocząć negocjacje w sprawie ewentualnego styczniowego transferu.

„Duma Katalonii” zdaje sobie sprawę, że po przeprowadzce Coutinho nie będzie mógł występować już w rozgrywkach Ligi Mistrzów, ale mimo to podejmie próbę jego pozyskania. W Barcelonie uznano, że jest to konieczne choćby ze względu na postawę samego zawodnika, który latem wiele poświęcił, by doprowadzić do finalizacji transakcji (między innymi złożył „transfer request” i zagroził, że nie będzie występować w Lidze Mistrzów). By wynagrodzić pomocnikowi jego wolę gry dla Barcelony, klub postanowił przyspieszyć swoje starania.

„Mundo Deportivo” podaje, że przygotowana została już pierwsza oferta. Wynosi ona 80 milionów euro, a Liverpool mógłby liczyć również na kolejne 30 milionów w formie zmiennych. Propozycja najprawdopodobniej zostanie odrzucona przez „The Reds”, ale „Blaugrany” to nie zraża, ponieważ jest przygotowana na negocjacje i podwyższenie oferty.

W przyszłym tygodniu ma również dojść do spotkania pomiędzy Kią Joorabchianem, agentem, który doradzał latem Coutinho złożenie prośby o transfer, a przedstawicielami ekipy z Anfield. Tymczasem trener Ernesto Valverde rozmyśla, jak Coutinho mógłby mu się przydać. Choć nie będzie on mógł grać w Champions League, jego zadaniem ma być przede wszystkim odciążenie Andrésa Iniesty. W razie potrzeby ma występować również na skrzydle, a nawet jako „fałśzywa dziewiątka”.

Coutinho trafił do Liverpoolu w 2013 roku z Interu i kosztował wtedy 8,5 miliona funtów. Mimo letniego zamieszania, pozycja 25-latka w składzie znacznie nie ucierpiała i Jürgen Klopp nadal chętnie korzysta z jego usług.ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Philippe Coutinho Coreira FC Barcelona Liverpool FC Brazylia Anglia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.