Cierpliwość Milanu się kończy. Ultimatum!

12 miesięcy temu Cierpliwość Milanu się kończy. Ultimatum!

Władze Milanu są gotowe rozważyć zmianę trenera.

Początek rozgrywek nie jest zbyt udany dla „Rossonerich”. Mimo rewolucji kadrowej i dobrze wróżących pierwszych wyników, forma zespołu spadła i obecnie Milan zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli Serie A. Na domiar złego, porażką zakończyły się trzy ostatnie starcia ligowe, a w Lidze Europy udało się wywalczyć jedynie remis 0:0 z ateńskim AEK. To doprowadziło do nagromadzenia się spekulacji na temat zwolnienia Vincenzo Montelli.

Do tej pory zarząd „Diavolo” stał murem za trenerem i stanowczo zaprzeczał poszukiwaniu nowego szkoleniowca. Cierpliwość działaczy powoli się jednak kończy i Montella miał otrzymać ultimatum, o którym informuję „Sky Sport” oraz „Corriere dello Sport”.

Do końca miesiąca Milan ma do rozegrania jeszcze trzy spotkania, w tym ostatnie z Juventusem. „Rossoneri” uznali, że jeśli chcą przystąpić do tego starcia z odpowiednim komfortem psychicznym, potrzebny jest natychmiastowy powrót do wysokiej formy. Dlatego też Montella miał zostać poinformowany, że musi zdobyć sześć punktów w najbliższych dwóch meczach. Od tego będzie zależała jego dalsza przyszłość.

Najbliższymi rywalami mediolańczyków będą zmagająca się z kryzysem Genoa oraz solidnie prezentujące się w obecnym sezonie Chievo. Są to rywale teoretycznie słabsi od Milanu, dlatego zarząd uznał, że strata punktów w tych spotkaniach może przelać czarę goryczy i doprowadzić do zwolnienia Montelli.

Wśród kandydatów do jego zastąpienia wymienia się między innymi Carlo Ancelottiego, który niedawno został zwolniony z Bayernu. Włoch uznał jednak, że daje sobie czas na odpoczynek do końca sezonu, dlatego może być trudno przekonać go do tak wczesnego powrotu na ławkę trenerską.ŹRÓDŁO
Sky | Corriere dello Sport
TAGI: Vincenzo Montella AC Milan Trenerzy Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.