Cierpliwość Milanu się kończy. Ultimatum!

9 miesięcy temu Cierpliwość Milanu się kończy. Ultimatum!

Władze Milanu są gotowe rozważyć zmianę trenera.

Początek rozgrywek nie jest zbyt udany dla „Rossonerich”. Mimo rewolucji kadrowej i dobrze wróżących pierwszych wyników, forma zespołu spadła i obecnie Milan zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli Serie A. Na domiar złego, porażką zakończyły się trzy ostatnie starcia ligowe, a w Lidze Europy udało się wywalczyć jedynie remis 0:0 z ateńskim AEK. To doprowadziło do nagromadzenia się spekulacji na temat zwolnienia Vincenzo Montelli.

Do tej pory zarząd „Diavolo” stał murem za trenerem i stanowczo zaprzeczał poszukiwaniu nowego szkoleniowca. Cierpliwość działaczy powoli się jednak kończy i Montella miał otrzymać ultimatum, o którym informuję „Sky Sport” oraz „Corriere dello Sport”.

Do końca miesiąca Milan ma do rozegrania jeszcze trzy spotkania, w tym ostatnie z Juventusem. „Rossoneri” uznali, że jeśli chcą przystąpić do tego starcia z odpowiednim komfortem psychicznym, potrzebny jest natychmiastowy powrót do wysokiej formy. Dlatego też Montella miał zostać poinformowany, że musi zdobyć sześć punktów w najbliższych dwóch meczach. Od tego będzie zależała jego dalsza przyszłość.

Najbliższymi rywalami mediolańczyków będą zmagająca się z kryzysem Genoa oraz solidnie prezentujące się w obecnym sezonie Chievo. Są to rywale teoretycznie słabsi od Milanu, dlatego zarząd uznał, że strata punktów w tych spotkaniach może przelać czarę goryczy i doprowadzić do zwolnienia Montelli.

Wśród kandydatów do jego zastąpienia wymienia się między innymi Carlo Ancelottiego, który niedawno został zwolniony z Bayernu. Włoch uznał jednak, że daje sobie czas na odpoczynek do końca sezonu, dlatego może być trudno przekonać go do tak wczesnego powrotu na ławkę trenerską.ŹRÓDŁO
Sky | Corriere dello Sport
TAGI: Vincenzo Montella AC Milan Trenerzy Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.