Miccoli skazany na karę więzienia!

12 miesięcy temu Miccoli skazany na karę więzienia!
fot. Flickr

Były piłkarz między innymi Juventusu, Fabrizio Miccoli, trafi za kratki po tym jak został skazany za wymuszenie rozbójnicze.

Sąd w Palermo wydał wyrok w sprawie Fabrizio Miccoliego. Były napastnik reprezentacji Włoch został skazany na 3,5 roku pozbawienia wolności za wymuszenie rozbójnicze.

Na przełomie lat 2010/2011 38-latek miał zlecić swojemu przyjacielowi Mauro Lauricelli odzyskanie dla niego kwoty 20 tysięcy euro, która była związana z prowadzeniem dyskoteki. Lauricella, który jest synem włoskiego mafiosy Antonino Lauricelli, miał zastosować w tym celu przemoc fizyczną.

Oprócz niego, o stosowanie mafijnych metod wymuszania oskarżony został również Gioacchino Amato. Obu groziła kara więzienia do lat dziesięciu, ale ostatecznie Amato został uniewinniony, natomiast Lauricellę oskarżono o zwykłe stosowanie przemocy fizycznej, za co został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Miccoli od samego początku procesu zaprzeczał, jakoby miał się dopuścić tego, co mu zarzucano. Zapewniał również, że nie miał pojęcia o mafijnych powiązaniach Lauricelli. „Premium Sport” relacjonuje, że po usłyszeniu wyroku Miccoli się rozpłakał, ale i tak może mówić o niewielkim szczęściu, ponieważ prokuratura żądała skazania go na cztery lata więzienia. Niemniej jednak, były piłkarz planuje odwołać się od wyroku.

- Otrzymaliśmy wyrok, który jest zupełnym przeciwieństwem tego, co ustanowił Trybunał w Palermo. Teraz znajdujemy się w paradoksalnej sytuacji, w której [Miccoli] został skazany o podżeganie do wymuszenia, a osoba, która je w rzeczywistości przeprowadziła została uniewinniona - stwierdził adwokat emerytowanego piłkarza, Giovanni Castronovo.

- Złożymy apelację z całą naszą siłą, by przywrócić normę prawną, która, naszym zdaniem, została naruszona. Miccoli jest bardzo zły i smutny, ponieważ wie, że jest niewinny. Nie ma nic wspólnego z tymi oskarżeniami i postaramy się to udowodnić w procesie apelacyjnym.

Miccoli rozpoczynał karierę w 1996 roku w barwach Casarano. Następnie przeniósł się do Ternany, gdzie pokazał się z na tyle dobre strony, że zauważył go Juventus, z którym później sięgnął po Superpuchar Włoch. Napastnik grał jeszcze między innymi dla Fiorentiny czy Benfiki, ale najdłużej, sześć lat, zabawił w Palermo, którego był kapitanem. Pod koniec kariery występował jeszcze w Lecce, a buty na kołku zawiesił jako zawodnik maltańskiej Birkirkary.ŹRÓDŁO
Premium Sport
TAGI: Fabrizio Miccoli Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.