Dani Alves: Messi? On bardziej przypomina mi Henry'ego

rok temu Dani Alves: Messi? On bardziej przypomina mi Henry'ego
fot. Paris Saint-Germain

Dani Alves opowiedział o swoim pobycie w Paryżu, komplementując przy okazji Kyliana Mbappé.

Brazylijczyk przeniósł się do Paris Saint-Germain w trakcie letniego okienka. 34-latek wybrał francuski kierunek, mimo że w pewnym momencie był już o krok od przeprowadzki do Manchesteru City.


- PSG jest klubem pod wieloma względami dość młodym. Czuje jednak ogromne pragnienie, by stać się wielkim graczem na międzynarodowej arenie. Właśnie dlatego tutaj przyszedłem. Myślę, że w zespole zebrali się zawodnicy, którzy pozwolą myśleć o czymś więcej niż wychodzeniu z grupy w Lidze Mistrzów.

- Paryż? Tutaj jest dosłownie wszystko. Moda, dobre jedzenie, takie same wina... To wszystko stanie się jednak nieistotne, jeśli nie będziemy osiągać wyznaczonych celów na boisku. Ja wciąż potrzebuję adrenaliny, chcę podnosić trofea i mieć na szyi medale. W końcu to właśnie temu poświęcam swoje życie.

- Fizycznie czuję się bardzo dobrze. Staram się nie tracić czasu. Myślę, że kluczem do tego, co udało mi się osiągnąć w życiu, jest poświęcenie. Moje oddanie jest identycznie jak to sprzed 20 lat.

- Mbappé? Czy przypomina mi Messiego? Bardziej Thierry'ego Henry'ego. Grałem z nim w Barcelonie i mogę powiedzieć, że robią podobne rzeczy. Kylian wciąż jest bardzo młody. Niezwykle szybko się jednak rozwija i już dysponuje naprawdę wysokimi umiejętnościami. To dla mnie ogromna przyjemność grać z kimś takim - powiedział Alves.  ŹRÓDŁO
Le Parisien
TAGI: Dani Alves Brazylia Francja Paris Saint-Germain FC Kylian Mbappé Lottin
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.