„Bonucci osiągnął tym dno”

12 miesięcy temu „Bonucci osiągnął tym dno”
fot. FotoPyk

Trener Leonardo Bonucciego, Alberto Ferrarini, wypowiedział się na temat słabszej formy zawodnika.

Obrońca nie może uznać ostatnich tygodni za szczególnie udane. Drużyna Milanu nie radzi sobie najlepiej, a zawodnik, który miał być ostoją defensywy często popełnia błędy, przez co zdarza się, że jest obarczany winą za słabe wyniki. Choć Bonucci został wybrany do najlepszej XI roku, ma obecnie problemy z utrzymaniem odpowiedniej formy.

Trudna sytuacja ma wyraźny wpływ na Włocha, który w ostatnim meczu z Genoą dostał czerwoną kartkę (eliminując się tym samym z dwóch meczów, w tym z jego byłym klubem, Juventusem), a w szatni chciał przekazać opaskę kapitańską z powrotem Riccardo Montolivo.

Nie jest tajemnicą, że 30-latek od dawna korzysta z usług osobistego trenera, który pomaga mu w utrzymaniu odpowiedniej kondycji mentalnej. Ferrarini twierdzi, że sprawy zaszły teraz już za daleko, ale wierzy, że Bonucci da radę wyjść z kryzysu.

- Widzę w Bonuccim przede wszystkim żołnierza, kimś takim był dla Antonio Conte i Juventusu - zaczął trener obrońcy.

- Bonucci nie jest zawodnikiem, który urodził się jako zwycięzca, ale stał się nim dzięki swojej ciężkiej pracy. Czerwona kartka w meczu z Genoą sprawiła, że sięgnął dna, ale teraz jestem przekonany, że się odrodzi, tak jakby zamknął jeden rozdział i zaczął kolejny. Ma głód tego, by powrócić silniejszym niż był wcześniej.

- Milan pozyskał najsilniejszego obrońcę na świecie, ale w Juventusie on był skupiony wyłącznie na sobie, nie na innych. Musi powrócić do tego w Milanie, ale poprzez ciężką pracę i trening. Leonardo to bardzo inteligentna osoba, on wie, że sięgnął dna, teraz wróci silniejszy niż przedtem.ŹRÓDŁO
Radio 24 | Di Marzio
TAGI: Leonardo Bonucci Alberto Ferrarini AC Milan Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.