Berlusconi: Milan już ma problemy finansowe

rok temu Berlusconi: Milan już ma problemy finansowe

Silvio Berlusconi obawia się, że sytuacja finansowa Milanu wcale nie jest taka dobra, jak mogłoby się zdawać.

Były premier Włoch przez długi czas próbował sprzedać swoje udziały w klubie. Udało mu się to zeszłego lata, kiedy porozumiał się z chińskimi biznesmenami. W różnego rodzaju perturbacjach, w kwietniu tego roku właścicielem większości akcji został Yonghong Li, który poważnie zainwestował w sprowadzenie nowych zawodników. Mimo to Berlusconi martwi się sytuacją finansową „Rossonerich”.

- Wiem, że już teraz pojawiły się jakieś problemy finansowe - stwierdził Włoch w wywiadzie dla „Telelombardia”.

- Martwię się milczeniem pana Li. Jeśli drużyna będzie sobie radziła tak kiepsko, istnieje prawdopodobieństwo, że klub zostanie przejęty wiosną przez fundusz hedgingowy Elliott. Ale prawdziwy problem to to, że będą ponad 100 milionów euro na minusie, bez gry w Lidze Mistrzów. Ktokolwiek kupiłby wtedy klub, nie musiałby płacić dużo w zestawieniu z jego faktyczną wartością, ale musiałby uzdrowić finanse po tych kilku trudnych latach. To nie wróży dobrze.

Yonghong Li porozumiał się w sprawie przejęcia udziałów w Milanie w zeszłym roku, ale później z inwestycji wycofało się kilku udziałowców, przez co biznesmen nie miał wystarczających funduszy. Z pomocą przyszło Elliott Management, które może przejąć władzę nad klubem, kiedy wystąpią sprzyjające ku temu warunki, takie jak właśnie problemy finansowe.ŹRÓDŁO
Telelombardia
TAGI: Silvio Berlusconi AC Milan Włochy
Zobacz również
Hitowy transfer Insigne?!
12 godzin temu  
0
Podwyższona oferta za Piątka!
16 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.