Răzvan Lucescu: Polska może mieć za chwilę naprawdę duży problem

rok temu Răzvan Lucescu: Polska może mieć za chwilę naprawdę duży problem
fot. FotoPyk

Szkoleniowiec PAOK-u, Răzvan Lucescu, wypowiedział się w rozmowie ze Sport.pl m.in. na temat Aleksandara Prijovicia i kondycji polskiego futbolu.

Prijović trafił do greckiego klubu zimą z Legii Warszawa. Napastnik w zasadzie od razu zaczął błyszczeć w nowych barwach, pokazując się ze świetnej strony już w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. W tym również prezentuje dobrą formę strzelecką. W ośmiu dotychczasowych meczach ligowych pięciokrotnie trafiał do siatki. Ostatnio pojawiło się sporo informacji na temat jego przeprowadzki do mocniejszego klubu.


- „Prijo” to superstrzelec, a taki musi trafiać do siatki regularnie. PAOK ma wysokie cele, jesteśmy liderem ligi, walczymy o mistrzostwo i potrzebujemy najlepszych zawodników. Drużyna pracuje na niego, a on odwdzięcza się pracą dla zespołu. To moja filozofia, którą Alex bardzo szybko zrozumiał - przyznał szkoleniowiec, który zdradził też, że z dużą ciekawością obserwuje polską piłkę.

- W przypadku Polski chodzi o generację. Pojawiła się u was podobna do tej, która odnosiła sukcesy w 1974 i 1982 roku. Przecież Adam Nawałka był na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii, jako piłkarz, a teraz pojedzie na mundial jako trener. Jest mostem łączącym te dwa świetne pokolenia.


- Przyszłość? Nie jest ona pewna. Problemem jest piłka klubowa. Nawet Legia, która jest wielkim zespołem, nie awansowała do Ligi Europy. Jeśli nie zaczniecie pracować z dziećmi, za chwilę możecie mieć duży problem. Przecież generacja Lewandowskiego starzeje się. Fabiański, Glik, Piszczek, Błaszczykowski, Grosicki, Pazdan - oni wszyscy mają po 30 lub więcej lat. Pewien cykl zaczyna dobiegać końca - powiedział rumuński szkoleniowiec, który objął PAOK kilka miesięcy temu.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski, która niedawno wywalczyła awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, rywalizowała w grupie m.in. właśnie z Rumunami. W 10 spotkaniach zdobyli oni 13 punktów, kończąc kwalifikacje na czwartym miejscu.  ŹRÓDŁO
Sport.pl
TAGI: Polska Rumunia Aleksandar Prijović Reprezentacja Polski PAOK Saloniki Răzvan Lucescu Serbia Szwajcaria
Zobacz również
Składy na Portugalia - Polska
15 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.