Finał Ligi Europy znowu w Polsce? Duża szansa!

rok temu Finał Ligi Europy znowu w Polsce? Duża szansa!
fot. UEFA

UEFA ogłosiła listę federacji zainteresowanych zorganizowaniem finałów europejskich pucharów w 2020 roku.

Europejska federacja piłkarska potwierdziła, że sześć krajowych związków piłkarskich wyraziło zainteresowanie organizacją finałów europejskich pucharów w 2020 roku. Zgłoszenia można było nadsyłać od 22 września do 31 października 2017 roku.

Co powinno najbardziej zainteresować polskich kibiców, finał Ligi Europy może zostać zorganizowany w Gdańsku. Polacy będą w sprawie tego meczu rywalizować z federacją portugalską, według której idealnym miejscem do tego spotkania jest Porto. Do tej pory w naszej ojczyźnie odbył się tylko jeden mecz tego typu - finał Ligi Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2015 roku.

Poza tym ogłoszono, że o finał Ligi Mistrzów powalczą również Portugalczycy, proponujący rozegranie go na stadionie Benfiki (Estádio do Sport Lisboa e Benfica) z Turkami, wystawiającymi kandydaturę Atatürk Olimpiyat Stadı (obiekt Beşiktaşu). W tym drugim przypadku byłby to powrót finału Ligi Mistrzów na ten obiekt po 15 latach, bowiem został tam rozegrany słynny finał pomiędzy Milanem i Liverpoolem.

O finał Ligi Mistrzów kobiet powalczą aż trzy federacje. Austria ze stadionem Austrii Wiedeń, Liège z Stade Maurice Dufrasne i Rosja, proponująca arenę Dynama Moskwa.

Powyższe propozycje to jedynie wyrażenie wstępnego zainteresowania. Do pierwszego marca federacje muszą przedstawić dokładny plan i ofertę, a decyzje o wyborze gospodarzy zostaną podjęte w czerwcu.


ŹRÓDŁO
UEFA
TAGI: Liga Europy Lechia Gdańsk Arena Gdańsk Beşiktaş JK Benfica Lizbona FC Porto Austria Wiedeń
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.