Grecja: Znany trener podejrzewany o łapówkarstwo

rok temu Grecja: Znany trener podejrzewany o łapówkarstwo

Czarne chmury mogą niebawem zawisnąć nad głową aktualnego szkoleniowca Standardu Liége, Ricardo Sá Pinto.

45-latek znalazł się w gronie dwudziestu ośmiu osób podejrzanych o sprzedanie meczu ligi greckiej, gdzie Portugalczyk pracował niegdyś w Atromitosie Ateny. W 2015 roku wraz z grupą współpracowników miał on podłożyć się w starciu z Olympiakosem, dzięki czemu klub ten bez większych problemów sięgnął po tytuł mistrzowski.

Sá Pinto, który od lipca odpowiada za wyniki Standardu odpiera wszelkie stawiane mu zarzuty i nie przyznaje się do nadchodzących z Grecji oskarżeń. Portugalczyk twierdzi, że jeżeli cokolwiek w owym meczu miało być rozegrane nieuczciwie, on nie miał z tym nic wspólnego, gdyż jako nierozeznany w miejscowych realiach obcokrajowiec nie był informowany o takowych procederach.

Oskarżenia wystosowane w kierunku byłego reprezentanta Portugalii są jednym z wielu elementów korupcyjnego skandalu w lidze greckiej, jaki wypłynął na światło dzienne w ostatnich tygodniach. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości różnego rodzaju obwinienia wystosował także w kierunku m.in. dyrektora Olympiakosu, byłego szefa greckiej federacji piłkarskiej, przedstawicieli takich drużyn, jak Veria czy Levadiakos oraz licznych sędziów piłkarskich i zawodników niektórych klubów.

Sá Pinto łącznie zaliczył trzy epizody trenerskie w greckiej Super League. Oprócz dwukrotnego pobytu we wspomnianym Atromitosie przez pewien czas pracował także w OFI Kreta. Prowadzony przez niego Standard w bieżących rozgrywkach spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań zajmując rozczarowujące dziewiąte miejsce.

Występujący przed laty na pozycji napastnika Sá Pinto jest znany w świecie piłkarskim przede wszystkim z racji incydentu, jakiego był bohaterem w 1997 roku. Wówczas to będąc niezadowolonym z decyzji trenera reprezentacji Portugalii, Artura Jorge, który nie powołał go na zgrupowanie kadry narodowej pojawił się na jednym z jej treningów i ciosem w twarz wymierzył sprawiedliwość wobec selekcjonera.ŹRÓDŁO
HLN
TAGI: Ricardo Sá Pinto Portugalia Grecja Standard Liège Belgia Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.