Letnie priorytety Barcelony. Dwa hity!

11 miesięcy temu Letnie priorytety Barcelony. Dwa hity!
fot. Wikipedia

FC Barcelona planuje sprowadzić latem dwie nowe gwiazdy, Antoine’a Griezmanna i Coutinho.

Według informacji przekazanych przez „AS” Barcelona jest zdeterminowana do znacznego wzmocnienia drużyny przed kolejnym sezonem dwoma gwiazdami. Działacze „Dumy Katalonii” na szczycie listy życzeń umieścili Antoine’a Griezmanna i Coutinho. Zdają sobie oni sprawę, że dopięcie obu transakcji jest niezwykle trudnym wyzwaniem, ale jednocześnie możliwym do zrealizowania.

Coutinho był chętny na przeprowadzeni się do Katalonii już w poprzednim oknie transferowym, gdy Barcelona silnie zabiegała o jego kartę zawodniczą. Brazylijczyk z dużą determinacją walczył o umożliwienie odejścia z Liverpoolu, żądając formalnie pozwolenia na odejście, ale nie zdało się to na nic. „The Reds” odrzucili wszelkie starania drużyny z Camp Nou i obecnie 25-latek wciąż występuje na Anfield. O jego usługi zabiega również Paris Saint-Germain.

Griezmann jest na liście życzeń Barcelony świeżym nazwiskiem, pojawiając się na niej dopiero po zamknięciu poprzedniego okna transferowego. Napastnik Atlético już w poprzednim oknie transferowym starał się o odejście do Manchesteru United, ale ze względu na zakaz transferowy swojego klubu, postanowił zostać i pomóc drużynie w sezonie, w którym ta nie może dokonać żadnych wzmocnień. 

Barcelona zdaje sobie sprawę z tego, że o podpis Francuza w kolejnym roku postara się Manchester United i Paris Saint-Germain, ale uważa, że ma argumenty, które są w stanie nakłonić go do wybrania gry na Camp Nou. Pierwszym z nich są wspólne występy z Lionelem Messim, drugim towarzystwo reprezentacyjnych kolegów, czyli Umtitiego, Digne’a i Dembele, a trzecim pozostanie w LaLiga – rozgrywkach, które świetnie zna.


ŹRÓDŁO
AS
TAGI: Hiszpania Brazylia Francja Anglia Philippe Coutinho Coreira Antoine Griezmann Liverpool FC Atlético Madryt FC Barcelona
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.