Negocjacje Griezmanna. Wstępne porozumienie!

12 miesięcy temu Negocjacje Griezmanna. Wstępne porozumienie!
fot. FotoPyk

W ciągu ostatnich kilku tygodni Barcelony zintensyfikowała swoje starania o Antoine'a Griezmanna.

Przyszłość snajpera od wielu miesięcy stała pod dużym znakiem zapytania. Media często poruszały temat jego odejścia już tego lata, kiedy zabiegał o niego Manchester United. Kiedy okazało się, że zakaz transferowy nałożony na Atlético Madryt nie zostanie zniesiony, Griezmann uznał, że nie chce osłabiać klubu i zostanie na kolejny sezon. Teraz wygląda na to, że obie strony czekają ostatnie miesiące współpracy.

Napastnik stracił ostatnimi czasy swoją wysoką pozycję w szatni, a coraz poważniej interesuje się nim FC Barcelona. „Le 10 Sport” informuje, że Katalończycy coraz poważniej myślą o sięgnięciu przyszłego lata po Francuza. Negocjacje trwają już od kilku tygodni i przebiegają w pozytywnej atmosferze. Francuscy dziennikarza podają nawet, że zawodnik osiągnął już z „Barcą” do kilku wstępnych porozumień.

Do transferu jeszcze długa droga, ale wszystko ma zmierzać w dobrym kierunku. Na przeszkodzie nie stoi nawet zamieszanie wokół niepodległości Katalonii - Griezmann jest chętny, by dołączyć do „Blaugrany”. Ta musi jednak przekonać jeszcze samo Atlético. Po wytworzeniu odpowiedniego gruntu i przekonaniu zawodnika, Barcelona zamierza wkrótce zasiąść do negocjacji z „Rojiblancos”. Pozostaje przy tym spokojna, ponieważ zdaje sobie sprawę, że doprowadzenie do transferu i tak może zająć kilka miesięcy.

26-latek miałby być solidnym wzmocnieniem formacji ataku Barcelony i pomógłby drużynie głównie swoją wszechstronnością. Ekipa z Camp Nou liczy, że piłkarz z powodzeniem mógłby występować zarówno na środku ataku, jak i na skrzydle, co rozwiązałoby wiele problemów w razie ewentualnych absencji innych gwiazd.

„Mundo Deportivo” również twierdzi, że negocjacje trwają w najlepsze. Co więcej, transfer był planowany już zeszłego lata, wtedy jednak na drodze stanęła klauzula. Ze względu na trudną sytuację klubu, Atlético renegocjowało umowę z napastnikiem i podwyższyło zapis o możliwości odejścia gracza do 200 milionów euro. Od 1 lipca 2018 będzie on ponownie wynosił 100 milionów, a Barcelona uznaje tę cenę za adekwatną do jakoś, którą mógłby wnieść Francuz.

Pomyślność operacji może zależeć od innych ruchów Katalończyków na rynku transferowym. Planowany jest choćby transfer Philippe Coutinho, który także nie będzie należał do najtańszych.ŹRÓDŁO
Le 10 Sport | Mundo Deportivo
TAGI: Antoine Griezmann FC Barcelona Atlético Madryt Francja Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.