Samobójstwo działacza. Wielka afera korupcyjna w tle!

12 miesięcy temu Samobójstwo działacza. Wielka afera korupcyjna w tle!

Jorge Delhon, argentyński oficjel piłkarski, odebrał sobie życie kilka godzin po usłyszeniu zarzutu przyjęcia dwóch milionów euro w łapówkach.

Toczący się w Nowym Jorku proces dotyczący działań FIFA w ostatnich latach kosztował już posady wiele znanych osobistości, w tym Seppa Blattera (były szef FIFA) i Michela Platiniego (były szef UEFA). Ostatnie zeznania świadków pociągnęły za sobą znacznie poważniejsze konsekwencje. Kilka godzin po tym, jak Alejandro Burzaco, biznesmen zajmujący się marketingiem sportowym, przyznał się do wręczenia argentyńskiemu działaczowi Jorge Delhonowi dwóch milionów euro w łapówkach na przestrzeni lat 2011-2014, ten drugi odebrał sobie życie rzucając się pod pociąg w Buenos Aires.

52-letni Argentyńczyk był prawnikiem pracującym dla rządowego programu „Football for all”, dysponującego prawami do transmisji meczów reprezentacji. Miał przyjmować korzyści majątkowe w zamian za pomoc w przyznaniu ich spółce „Datisa”, która zrzeszała firmy marketingowe, w tym między innymi tę należącą do zeznającego obecnie Alejandro Burzaco. Według zeznań, w latach 2011-2014 Delhon przyjmował pół miliona euro każdego roku. Krótko po złożeniu tego zeznania, argentyńska policja powiadomiła o znalezieniu ciała argentyńskiego oficjela.

Autor tych oskarżeń dobrowolnie oddał się w ręce amerykańskich władz w 2015 roku, zaraz po tym jak na jaw wyszło, że toczy się śledztwo przeciwko FIFA i już od ponad dwóch lat współpracuje ze śledczymi w sprawie światowej organizacji piłkarskiej. Według jego zeznań w 2013 roku w Londynie sfinalizowano rozmowy, według których seria łapówek dla działaczy ze strefy Conmebol o łącznej wartości 16,5 miliona dolarów miała zapewnić jemu i jego współpracownikom prawo do transmisji trzech kolejnych turniejów Copa America.


ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: FIFA Jorge Delhon Argentyna Śmierć
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.