Alternatywa Barcelony dla Coutinho? „Jest wart więcej niż Neymar”

rok temu Alternatywa Barcelony dla Coutinho? „Jest wart więcej niż Neymar”

Hiszpańskie media donoszą, że FC Barcelona zamierza złożyć ofertę za Christiana Eriksena z Tottenhamu w przypadku niepowodzenia w rozmowach z Liverpoolem na temat sprowadzenia Philippe Coutinho.

Według „Mundo Deportivo” duński pomocnik „Kogutów” jest numerem dwa na liście życzeń Barcelony w kontekście wzmocnienia drugiej linii. Głównym celem transferowym wicemistrzów Hiszpanii  pozostaje Philippe Coutinho jednak, jak pokazało poprzednie letnie okienko transferowe, jego obecny klub Liverpool FC jest zdeterminowany aby zatrzymać u siebie brazylijską gwiazdę. Hiszpańscy dziennikarze donoszą, że Barça nie zamierza rezygnować z prób pozyskania pomocnika „The Reds”, ale znalazła alternatywę na wypadek niepowodzenia.

25-letni Eriksen jest czołową postacią znakomicie w ostatnich latach spisującego się Tottenhamu. Pozyskany w 2013 roku za 13,5 miliona euro Duńczyk w barwach londyńskiego klubu rozegrał 194 spotkania, w których strzelił 46 goli i zanotował 60 asyst. „Koguty” podobnie jak Liverpool nie są wcale chętne do sprzedaży swojego lidera. Według dziennikarzy podających informację o zainteresowaniu Barcelony, Tottenham już dał Katalończykom do zrozumienia, że 25-latek jest dla nich wart więcej niż sprowadzony do PSG za 222 miliony euro Neymar. Trudno więc spodziewać się transakcji w najbliższym czasie w przypadku braku obniżenia oczekiwań.

Pomimo  młodego wieku, Eriksen ma już na koncie 75 występów w barwach narodowych. W miniony wtorek jego hat-trick w rewanżowym meczu barażowym o udział w Mundialu 2018 przeciwko Irlandii zapewnił Danii zwycięstwo i awans na rosyjski turniej.


ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Christian Eriksen Tottenham Hotspur FC FC Barcelona Dania Anglia Philippe Coutinho Coreira Hiszpania Brazylia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.