The Times: Gigant wyda fortunę na nowy stadion. Będzie najdroższy w Europie!

12 miesięcy temu The Times: Gigant wyda fortunę na nowy stadion. Będzie najdroższy w Europie!

Według informacji „The Times” nowy stadion Chelsea będzie najdroższym obiektem w Europie.

Mistrzowie Anglii otrzymali zgodę od burmistrza Londynu na przebudowę Stamford Bridge. Koszt tego zabiegu może wynieść nawet jeden miliard funtów, czyli dwa razy więcej niż początkowo zakładano. Na razie to nieoficjalne informacje, ale pochodzą z cieszącego się bardzo dobrą reputacją dziennika - „The Times”.

Tak wysoka cena wynika z faktu, że budowa potrwa od pięciu do sześciu lat. W tym czasie Wielka Brytania przejdzie między innymi przez „Brexit” i zmiany kursu walut. To może mieć bardzo duży wpływ na ostateczną cenę nowego obiektu. Podobnie stało się ze stadionem Tottenhamu, którego koszt wzrósł z 400 do 800 milionów funtów.

Stadion Chelsea może się jednak stać nie tylko najdroższym obiektem tego typu w Europie, ale także na całym świecie. W tej chwili dwa najkosztowniejsze stadiony są usytuowane w Stanach Zjednoczonych, to New York Giants' MetLife Stadium oraz Atlanta Falcons' Mercedes-Benz Stadium. Na tym drugim swoje spotkania rozgrywa również drużyna piłkarska – Atlanta United. Wybudowanie dwóch ostatnich aren wiązało się z wydatkiem w wysokości 1,2 miliarda funtów, do czego może się zbliżyć „The Blues”.

Według przedstawicieli Chelsea pierwsze spotkanie na nowym Stamford Bridge zostanie rozegrane na początku sezonu 2024/2025. Pojemność obiektu zostanie zwiększona z 41 do 60 tysięcy miejsc dla kibiców. Podczas przebudowy „The Blues” planują przenieść się na inny obiekt, a w grę wchodzi przede wszystkim Wembley.

Znalezione obrazy dla zapytania chelsea new stadium


ŹRÓDŁO
The Times
TAGI: Chelsea FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.