OFICJALNIE: Coleman na ratunek Sunderlandowi

rok temu OFICJALNIE: Coleman na ratunek Sunderlandowi
fot. Wikipedia

Chris Coleman został nowym menadżerem Sunderlandu.

47-letni szkoleniowiec przed kilkunastoma godzinami dość niespodziewanie zrezygnował z piastowania funkcji selekcjonera reprezentacji Walii i postanowił podjąć się misji uratowania Sunderlandu przed spadkiem z Championship.

„Czarne Koty” wraz z końcem minionego sezonu pożegnały się z Premier League. Włodarze klubu ze Stadium of Light miały nadzieję, że pobyt ich drużyny w niższej klasie rozgrywkowej będzie tylko tymczasowy. Niestety początek obecnej kampanii pokazał, że sześciokrotni mistrzowie Anglii mogą na dłuższy czas pożegnać się z elitą.

Sunderland po rozegraniu siedemnastu kolejek plasuje się na ostatnim miejsce w tabeli Championship z zaledwie jednym zwycięstwem na swoim koncie oraz dorobkiem jedenastu punktów.

Ekipę „Czarnych Kotów” z głębokiego dołka będzie starał się wyciągnąć Chris Coleman. Były menadżer Fulham oraz Coventry City w ostatnich latach odpowiadał za wyniki osiągane przez reprezentację Walii.

47-letni szkoleniowiec przejmował kadrę narodową w trudnym momencie w styczniu 2012 roku i zdołał z nią osiągnąć olbrzymi sukces, jakim niewątpliwie był awans do półfinału Euro 2016.

Popularni „The Dragons” byli również bliscy wywalczenia biletów na wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji, ale ostatecznie przegrali rywalizację w grupie D z Serbią (cztery punkty straty) oraz Irlandią (dwa punkty straty).

Porażka w kwalifikacjach do mundialu ułatwiła decyzję Colemanowi o rozstaniu z posadą selekcjonera i umożliwiła mu podpisanie 2,5-letniego kontraktu z Sunderlandem.ŹRÓDŁO
Sunderland
TAGI: Oficjalnie Chris Coleman Sunderland AFC Walia Anglia Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.