Fiorentina sprowadzi utalentowanego Argentyńczyka?

rok temu Fiorentina sprowadzi utalentowanego Argentyńczyka?

Włoska Fiorentina włączyła się do walki o Lautaro Martíneza z Racingu Avellanda.

20-latek jest uznawany za jednego z najlepiej rokujących napastników w Argentynie. Mimo wieku od dwóch sezonów jest on podstawowym napastnikiem w ekipie prowadzonej przez Diego Coccę, gdzie zdarza mu się niekiedy posadzić na ławce znanego z występów w Europie Lisandro Lópeza.

Wychowanek Racingu poprzednie rozgrywki zakończył z dziewięcioma bramkami na koncie, zaś w trwającej kampanii popisał się zdobyciem jednego trafienia w dwóch rozegranych spotkaniach. Jego postawa sprawiła, że zwrócił na siebie uwagę Fiorentiny, która rozgląda się za potencjalnymi wzmocnieniami linii ataku zważywszy na prawdopodobne odejście Khoumy Babacara do Crystal Palace, zaś Cyril Théréau liczy już sobie trzydzieści cztery lata.

Klub z Florencji nie jest jednak osamotniony w swym zainteresowaniu osobą Martíneza. Już latem szefostwo Atletico Madryt było gotowe wyłożyć na stół ponad dziesięć milionów euro, zaś w niektórych mediach przewijała się informacja o potencjalnych przenosinach Argentyńczyka do Borussi Dortmund. W ostatnich dniach agent zawodnika zdementował z kolei wszelkie spekulacje łączące jego klienta z ekipą Boca Juniors zapewniając, iż jeśli Martínez zdecyduje się opuścić Racing, uczyni to tylko na rzecz klubu z Europy.

Fiorentina ma bardzo dobre wspomnienia związane ze sprowadzaniem młodych talentów. Na początku lat 90-tych na Stadio Artemio Franchi zawitał 22-letni wówczas Gabriel Batistuta, który za sprawą swych licznych goli stał się w późniejszym czasie klubową legendą. ŹRÓDŁO
Sky Sport
TAGI: Lautaro Martínez Argentyna Racing Club de Avellaneda ACF Fiorentina Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.