Janusz Wójcik nie żyje

9 miesięcy temu Janusz Wójcik nie żyje
fot. FotoPyk

Janusz Wójcik zmarł dzisiaj w Warszawie w wieku 64 lat.

Informację potwierdził dziennikarz Jacek Kmiecik na Twitterze, pisząc następującą wiadomość: „Janusz Wójcik nie żyje [!} [!} [!] Zmarł o 11:10, dwa dni po swoich 64 urodzinach, dzień przed imieninami. Nie zdołali go reanimować. Cześć pamięci Wielkiemu Trenerowi, ostatniemu, który zdobył w sportach drużynowych medal olimpijski”.

Bezpośrednią przyczyną zgonu był rozległy krwiak mózgu.

Wójcik urodził się 18 listopada 1953 roku w Warszawie i piłkarską karierę rozpoczynał w miejscowych Agrykoli i Gwardii. W seniorskiej piłce zadebiutował właśnie w tej ostatniej. Po grze dla także stołecznych Ursusa i Hutnika wyjechał do Pakistanu do Rawalpindi i potem do Kanady - Toronto Falcons. W 1978 roku rozpoczął karierę trenerską.

Największym sukcesem było dla niego wicemistrzostwo zdobyte podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, wówczas Polacy przegrali tylko z Hiszpanami. Prowadził też pierwszą reprezentację Polski - w latach 1997-1999 oraz Syrii w 2003 roku. Pracował w wielu klubach, między innymi Legii Warszawa, Śląsku Wrocław, Jagiellonii Białystok czy Widzewie Łódź.

W ostatnich latach głośno o nim było między w związku z aferą korupcyjną (przedstawiono mu zarzuty manipulowania wynikami w 2004 roku prowadzonego przez niego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki). W 2012 roku Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej zdyskwalifikowała go na cztery lata.


ŹRÓDŁO
Jacek Kmiecik
TAGI: Janusz Wójcik Śmierć
Archiwalne
Goran Bunjevčević nie żyje
3 tygodnie temu  
0
Ray Wilson nie żyje
2 miesiące temu  
0
Nie żyje Pavel Pergl
3 miesiące temu  
0
Nie żyje Henri Michel
3 miesiące temu  
0
Nie żyje Samba Diop
4 miesiące temu  
0
Ray Wilkins nie żyje
4 miesiące temu  
0
Nie żyje młody zawodnik Guingamp
4 miesiące temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.