Tavecchio oskarżony o molestowanie seksualne

12 miesięcy temu Tavecchio oskarżony o molestowanie seksualne

Były prezydent włoskiej federacji piłkarskiej Carlo Tavecchio może wkrótce stanąć przed sądem.

Ostatnie dni z pewnością nie należały do najłatwiejszych dla 74-latka. Reprezentacja Włoch przegrała barażowy dwumecz ze Szwecją, przez co nie pojedzie na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Winą na brak awansu został obarczony częściowo właśnie Tavecchio. W końcu działacz uległ presji i zrezygnował z pełnienia funkcji prezydenta FIGC, ale to nie oznacza dla niego końca problemów.

„La Stampa” informuje, że do prokuratury w Rzymie trafiła sprawa z Włochem w roli głównej. Anonimowa działaczka sportowa oskarżyła Tavecchio o molestowanie seksualne. Miała ona udać się do biura prezydenta federacji w celu przedyskutowania pewnych kwestii. Tavecchio miał zasłonić okna, by nikt nie mógł zauważyć, co dzieje się w środku, a następnie dotykać kobietę.

Dziennik dodaje, że był to tylko jeden z incydentów, a molestowanie miało się powtarzać, nawet w niedawnym czasie. Tavecchio nie został jeszcze w żaden sposób ukarany, ale o jego winie miałyby świadczyć materiały audio oraz wideo, które mają podeprzeć zarzuty kobiety.

To nie pierwszy raz, kiedy Tavecchio wzbudza spore kontrowersje. Już wcześniej szokował opinię publiczną swoimi wypowiedziami. W 2014 roku został nawet zawieszony przez UEFA, której nie spodobały się obraźliwe wypowiedzi działacza na temat czarnoskórych piłkarzy. Rok później Włoch dał ponownie o sobie znać - na jaw wyszły wtedy nagrania, na których słychać Tavecchio obrażającego Żydów i homoseksualistów.ŹRÓDŁO
La Stampa
TAGI: Carlo Tavecchio Włochy
Zobacz również
Duńczyk do Juventusu?!
7 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.