Wprowadził drużynę do Ligi Mistrzów, teraz pracuje w warsztacie samochodowym

12 miesięcy temu Wprowadził drużynę do Ligi Mistrzów, teraz pracuje w warsztacie samochodowym

W sezonie 2005/2006 Urs Schönenberger niespodziewanie wprowadził FC Thun do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Aktualnie 58-latek nie jest już trenerem i pracuje w... warsztacie samochodowym.

Gdy redakcja szwajcarskiego „Blicka” odwiedziła Schönenbergera, 58-latek właśnie czyścił szyby w jednym z samochodów, a następnie polerował deskę rozdzielczą i felgi. „Nie możecie przychodzić każdego dnia? On jeszcze nigdy nie pracował tak szybko” - rzucił w ich kierunku szef znajdującego się w Zurychu warsztatu, uśmiechając się.

Co prawda na co dzień Schönenberger zajmuje się w firmie nieco innymi rzeczami, w tym głównie papierkową robotą i odbieraniem aut od klientów, ale gdy kończy pracę w biurze, pomaga przy pielęgnowaniu aut.


W rozgrywkach 2005/2006 Thun pod wodzą Szwajcara rywalizowało w grupie Champions League z Arsenalem, Ajaksem oraz Spartą Praga. Koniec końców zdobyło cztery punkty, sięgając po wszystkie w dwumeczu ze Spartą. Jak opowiada po latach Schönenberger, najwięcej emocji wywołały u niego spotkania z Arsenalem.

- Arsène Wenger zawsze był moim wzorem. Od dziecka jestem zresztą fanem Arsenalu. Pamiętam, że pewnego razu długo rozmawialiśmy. W końcu on stwierdził: „O, już ta godzina? Muszę lecieć. Niebawem początek spotkania - wspomina.


Po odejściu z Thun Schönenberger pracował w kilku rodzimych klubach, zyskując miano trenerskiego „strażaka”. Z żadnym nie osiągnął większego sukcesu i po rozstaniu z SC Kriens w 2012 roku nie wrócił już na ławkę trenerską.

Jak sam jednak podkreśla, nie brakuje mu pracy szkoleniowej i obecne zajęcie przynosi mu szczęście. Oprócz obowiązków w obecnej firmie prowadzi on również warsztaty trenerskie i jest telewizyjnym ekspertem.  ŹRÓDŁO
Blick
TAGI: Szwajcaria Trenerzy FC Thun Urs Schönenberger Europejskie puchary Liga Mistrzów
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.