Arsenal rzuca wyzwanie gigantom. Negocjacje w sprawie Goretzki

12 miesięcy temu Arsenal rzuca wyzwanie gigantom. Negocjacje w sprawie Goretzki

Arsène Wenger nie zamierza składać broni w walce o Leona Goretzkę.

Pomocnik Schalke jest w ostatnim czasie jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników na rynku. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu, a to pozwala większym klubom pozyskać jakościowego gracza na okazyjnych warunkach. Już teraz trwają przepychanki, a zainteresowane zespoły starają się jak najszybciej przekonać piłkarza, by wybrał właśnie ich ofertę. Podobnie zamierza wkrótce uczynić Arsenal.

Według „Daily Mail”, londyńczycy opracowują właśnie plan działania. Skauci „Kanonierów” są pod wrażeniem umiejętności Niemca i sam Wenger również uznał, iż będzie on dobrym wzmocnieniem środka pola. Właśnie dlatego ekipa z Emirates Stadium zamierza przystąpić do negocjacji już w styczniu i skłonić zawodnika do przeprowadzki. Przypomnijmy, że od stycznia Goretzka będzie mógł osobiście prowadzić rozmowy z zainteresowanymi.

Pozyskanie utalentowanego pomocnika nie będzie jednak łatwym zadaniem. 22-latek cieszy się sporym zainteresowaniem, a pod swoją obserwacją mają go między innymi Barcelona, Bayern, Manchester City czy Juventus. Każdy z tych klubów ma odpowiednie atuty, by przekonać Niemca, dlatego istotny w całej sprawie może być czas działania.

Arsenal w ostatnim czasie coraz większą uwagę poświęca niemieckiej Bundeslidze. W ostatnich latach rozszerzony został skauting w tamtym rejonie, co już przynosi owoce w postaci sprowadzenia Granita Xhaki i Seada Kolašinaca. Transfer Goretzki ma być kolejnym efektem pracy obserwatorów.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Leon Goretzka Arsenal FC Niemcy Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.