Uczestnik Mistrzostw Świata zostanie wykluczony z turnieju?!

rok temu Uczestnik Mistrzostw Świata zostanie wykluczony z turnieju?!

Według peruwiańskich mediów tamtejsza reprezentacja może zostać wykluczona z udziału w Mistrzostwach Świata w Rosji.

Jak poinformowały peruwiańskie media, polityk Paloma Noceda zaproponowała ustawę, w ramach której Peruwiańska Federacja Piłki Nożnej (FPF) miałaby podlegać pod kontrolę państwa. Jej sprawami miałby się zajmować Peruwiański Instytut Sportu (IPD). 

Peruwiańska kongresmen Paloma Noceda jest odpowiedzialna między innymi za kierowanie Komisją ds. edukacji, młodzieży i sportu. Według jej pomysłu FPF, które jest podmiotem prywatnym, powinno znaleźć się pod kontrolą państwa. Problem w tym, że FIFA wyraźnie zabrania ingerencji polityków w działanie federacji piłkarskich. Gdyby ustawa doszła do skutku, to FPF musiałoby każdą decyzję przedstawiać IPD i dopiero po uzyskaniu zgody wprowadzić ją w życie.

FIFA wymaga autonomii od każdego podmiotu w swoich strukturach, więc w przypadku przyjęcia ustawy, Peru zostałoby najprawdopodobniej wykluczone z udziału w Mistrzostwach Świata w Rosji. Po wyjściu na jaw tych rewelacji, w Peru doszło do spotkania pomiędzy dyrektorem FIFA Jorge Mowinckelem Sagnierem, sekretarzem generalnym FPF, Juanem Matute, prezesem kongresu, Luisem Galarretą i jego współpracownikami, Danielem Salaverrym i Héctorem Becerrilem oraz z kongresmenami, Juanem Sheputem i Jorge del Castillo.

Wspomniane wyżej osoby doszły do wniosku, że obecną ustawę trzeba natychmiast dostosować do wymagań FIFA. Należy jednak pamiętać, że wszelkie zmiany mogą być dokonane jedynie pod kierownictwem Nocedy. 

Według peruwiańskiego polityka Yohny’ego Lescano, obecna ustawa oddaje aktualną politykę wyrażaną przez ludzi powiązanych z Fujimori: „Oni chcą kontrolować wszystko: federację piłkarską, Krajową Rade Sądownictwa czy Trybunał Konstytucyjny”. Polityk dodał również, że to próba wykorzystania sukcesu reprezentacji do własnych, politycznych celów.

Jak widać w Peru panuje polityczna przepychanka, która może zakończyć się ostatecznie wyeliminowaniem tamtejszej kadry z udziału w Mistrzostwach Świata w Rosji. Należy jednak zaznaczyć, że prawdopodobieństwo takiego obrotu spraw jest znikome, bo nikt nie będzie miał ochoty zagłosować w przyszłości na partię, która pozbawiła kadrę udziału w takiej imprezie.


ŹRÓDŁO
Diario Correo | Libero
TAGI: Peru Mistrzostwa Świata MŚ 2018
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.