Wstępna diagnoza Jamesa - wstrząs mózgu. „W przerwie nie wiedział jaki jest wynik” fot. Transfery.info
Źródło: 90min

W trakcie sobotniego meczu z Borussią Mönchengladbach pomocnik Bayernu, James Rodríguez, doznał groźnie wyglądającego urazu głowy.

W 13. kolejce niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium przegrał swój pierwszy mecz od momentu zatrudnienia Juppa Heynckesa. Sposób na „Bawarczyków” znalazła Borussia Mönchengladbach, wygrywając z mistrzami kraju 2:1. Nie był to pierwszy raz, kiedy „Źrebaki” utarły nosa gigantom z południa. Bilans bezpośrednich meczów tych drużyn na przestrzeni ostatnich trzech lat prezentuje się wyjątkowo okazale dla ekipy z Borussia-Park. Od sezonu 2014/2015 trzykrotnie wygrywali oni, dwa razy padał remis i dwa razy wygrywał Bayern.

Podczas tego spotkania doszło do groźnej sytuacji z udziałem Jamesa Rodrígueza. W pierwszej połowie zderzył się on głowami z Tonym Jantschke. Obaj po starciu potrzebowali pomocy medycznej. Obrońca Borussii został przewieziony do szpitala a James, jak mówił potem Jupp Heynckes, w przerwie meczu nie wiedział, jaki jest wynik. Wstępna diagnoza to wstrząs mózgu.

Kolumbijczyk przeniósł się tego lata do stolicy Bawarii z Realu Madryt na wyraźne życzenie byłego trenera Bayernu - Carlo Ancelottiego. James od początku pobytu w Niemczech zmaga się jednak regularnie z kontuzjami i nie zdołał na razie złapać rytmu meczowego oraz wyrobić sobie marki w kraju mistrzów świata. Wystąpił jak dotąd w 13 spotkaniach w barwach monachijskiego klubu, strzelił w nich dwa gole i zaliczył trzy asysty.