Dani Alves: Dlatego odszedłem z Juventusu

rok temu Dani Alves: Dlatego odszedłem z Juventusu
fot. Paris Saint-Germain

Dani Alves podał kolejne powody odejścia z Juventusu do PSG i wskazał drogę rozwoju, którą powinien pójść włoski futbol.

Dani Alves został nominowany do jedenastki poprzedniego sezonu Serie A. Przy okazji odbierania nagrody opowiedział włoskim dziennikarzom o powodach decyzji o odejściu do PSG.

- Rozmawiałem już z moimi byłymi kolegami z drużyny o tym, dlaczego odszedłem. Opuściłem Juve, ponieważ uważam, że włoski futbol musi się poprawić. Chciałem zrobić coś więcej we Włoszech, ale nie było to dla mnie łatwe, nie byłem tak szczęśliwy, jak zwykle jestem. Jestem zadowolony z wyboru PSG. Moje życie nauczyło mnie, że w piłce nożnej trzeba robić wszystko, co możliwe, a tam mam dużo swobody, by to robić i to mnie uszczęśliwia.

- Myślę, że włoski futbol doczeka generalnych zmian, również z powodu tego, co stało się z waszą drużyną narodową. To nie był tylko problem z trenerem, ale ogólnie z włoską piłką nożną, ponieważ poziom się obniżył. 
Każdy powinien wziąć przykład z Napoli. Bardzo podoba mi się ich styl. Wizja, którą Napoli prezentuje będzie przydatna w ulepszaniu włoskiego Calcio. W nowoczesnym futbolu potrzeba więcej spontaniczności

Kilka tygodni temu Alves udzielił
dużego wywiadu magazynowi „FourFourTwo”, w którym mówił między innymi o tym, że transfer do Juventusu nie był do końca przemyślanym ruchem i że był bliski przenosin do Anglii zamiast do Włoch. W barwach PSG brazylijski obrońca rozegrał jak dotąd 16 spotkań. Strzelił w nich trzy gole i pięć razy asystował kolegom. 


ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Dani Alves Brazylia Juventus FC Włochy Paris Saint-Germain FC Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.