„Dani Alves odejdzie z PSG”

rok temu „Dani Alves odejdzie z PSG”
fot. Paris Saint-Germain

Giorgio Chiellini jest przekonany, że odejście Daniego Alvesa z PSG jest tylko kwestią czasu.

Doświadczony Brazylijczyk dołączył do Juventusu latem ubiegłego roku i podpisał wtedy dwuletni kontrakt. Umowa została zerwana za porozumieniem stron już po pierwszym sezonie, ponieważ zawodnik chciał się przenieść do Manchesteru City. Także w tym wypadku zmienił jednak zdanie i postanowił przeprowadzić się do Paryża. Od tamtej pory udzielił już kilku wywiadów, w których tłumaczył powody swojej decyzji.

Od obrońcy mogliśmy już usłyszeć, że zdecydował się opuścić „Starą Damę” ze względu na fakt, iż ta nie była jego zdaniem wystarczająco ambitna, w szatni miał nie czuć się komfortowo ze względu na różnego rodzaju zakazy. Później też twierdził, że przez przenosiny do Turynu miał problemy z utrzymywaniem kontaktu z rodziną, a ostatnio przyznał, że spodziewał się po włoskiej lidze wyższego poziomu. Jego były kolega z drużyny, Giorgio Chiellini, przyznaje, że z PSG może być podobnie.

- Odejście Daniego Alvesa? On już taki po prostu jest. Myślę, że tak samo odejdzie z Paris Saint-Germain, on zawsze potrzebuje nowych wyzwań - powiedział defensor mistrzów Włoch w rozmowie z „Mediaset Premium”. Mimo okoliczności odejścia, Chiellini przekonuje, że Alves jest dobrze wspominany na Allianz Stadium.

- Mamy tu do niego wielki szacunek, pozostawił po sobie dobre wspomnienia.

Przypomnijmy, że 34-latek wciąż nie wyklucza przeprowadzki do Manchesteru City. Zawodnik przekonywał w wywiadach, że marzy mu się gra w Premier League, ale powszechnie wiadomo również, iż utrzymuje on bardzo dobre relacje z menedżerem „Obywateli”, Pepem Guardiolą.ŹRÓDŁO
Mediaset Premium
TAGI: Dani Alves Giorgio Chiellini Paris Saint-Germain FC Juventus FC Włochy Brazylia Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.