AS: Nowy napastnik w Realu Madryt szybciej niż się wydawało

12 miesięcy temu AS: Nowy napastnik w Realu Madryt szybciej niż się wydawało

Real Madryt zamierza przyszłego lata wprowadzić Viníciusa Júniora do pierwszego zespołu.

Brazylijczyk został wykupiony przez „Królewskich” z Flamengo za 45 milionów euro, gdy miał jeszcze szesnaście lat. Z powodów prawnych jego transfer do europejskiego giganta musiał zostać odłożony w czasie do jego osiemnastych urodzin, które będzie obchodził 12 lipca przyszłego roku.

Dotychczas wydawało się, że siedemnastolatek po dołączeniu do Realu przeniesie się na wypożyczenie do innej drużyny, by mieć więcej szans na zdobycie doświadczenia w lidze hiszpańskiej. Jak poinformował jednak „AS”, zawodnik ma zostać jak najszybciej włączony do pierwszej drużyny „Królewskich”. Osoby odpowiedzialne za tworzenie kadry mistrzów Hiszpanii są przekonane, że Vinícius Júnior prezentuje już odpowiedni poziom do gry w tym zespole.

Ten plan zaakceptował także szkoleniowiec klubu – Zinedine Zidane. Francuz chciałby w stosunku do siedemnastolatka zastosować podobną taktykę, jak w przypadku między innymi Daniego Ceballosa. Hiszpanem było zainteresowanych kilka drużyn, które zaproponowały jego wypożyczenie, ale zawodnik pozostał pod skrzydłami Zidane’a. Szkoleniowiec jednak w celu ochrony piłkarza nie wystawia go zbyt często na boisku. Od momentu transferu z Realu Betis Ceballos zagrał zaledwie przez 19 procent dostępnego czasu.

W obecnym sezonie ligi brazylijskiej (gra się systemem wiosna-jesień) Vinícius Júnior wystąpił w barwach Flamengo w 24 występach. Brazylijczyk zanotował w tym czasie cztery bramki i jedną asystę.


ŹRÓDŁO
AS
TAGI: Real Madryt CF Hiszpania Flamengo Rio de Janeiro Vinícius José Paixão de Oliveira Júnior Brazylia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.