NAWAŁKA ocenia losowanie grup Mistrzostw Świata

12 miesięcy temu NAWAŁKA ocenia losowanie grup Mistrzostw Świata
fot. FotoPyk

Adam Nawałka wypowiedział się na temat wylosowanej grupy na Mistrzostwa Świata w Rosji.

Na rosyjskim turnieju Polska podejmie w grupie Senegal, Kolumbię i Japonię. Po losowaniu wypowiedział się na ten temat w rozmowie z dziennikarzami selekcjoner Adam Nawałka.

- Emocje zaczęły się dopiero teraz. Bardzo spokojnie podchodziliśmy do losowania. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że do osiągnięcia dobrego wyniku na Mistrzostwach Świata, trzeba być świetnie przygotowanym w każdym elemencie, w każdym aspekcie. 

- Tak też podchodziliśmy do losowania - z dużym spokojem. Uważam, że losowanie było dobre, chociaż byliśmy również nastawieni na grę z najlepszymi drużynami – ze światowymi potęgami. Trafiliśmy inaczej, ale trzeba oddać naszym rywalom – Senegalowi, Japonii i Kolumbii - że są to czołowe zespoły na swoich kontynentach. Prezentują one bardzo wysoki poziom i musimy być optymalnie przygotowani do turnieju, żeby grać tak, jak wszyscy tego oczekujemy.

- Nie będę wskazywał faworyta grupy, bo mistrzostwa świata rządzą się swoimi prawami. Wszystkie drużyny prezentują bardzo wysoki poziom. Wystarczy spojrzeć, kto nie zakwalifikował się do Mistrzostw i mamy jasność, na jakim poziomie ten turniej będzie stał. 

- Nie będziemy zmieniać naszej bazy i pozostaniem w Soczi. Odpowiednio przygotujemy się logistycznie. Najdłuższa podróż na spotkanie to 2,5 godziny, więc nie jest to takie złe rozwiązanie.


ŹRÓDŁO
TVP Sport
TAGI: Mistrzostwa Świata Adam Nawałka Polska Senegal Japonia Kolumbia Trenerzy MŚ 2018
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.