POTWIERDZONE: Francuzi przebili ofertę Barcelony. Talent jest ich

11 miesięcy temu POTWIERDZONE: Francuzi przebili ofertę Barcelony. Talent jest ich

Jak poinformowało „L’Equipe” i „Ilta-Sanomat”, SM Caen ubiegło Barcelonę w walce o Timo Stavitskiego.

Fiński zawodnik, który w połowie lipca ukończył osiemnaście lat, uchodzi w swojej ojczyźnie za ogromny talent, co potwierdza zainteresowanie klubów ze znacznie silniejszych lig. Stavitskiego jesienią wzięła do siebie na testy Barcelona i spodobał się jej obserwatorom, ale oferta Hiszpanów była niższa od tej Caen. Teraz skrzydłowy przeniesie się za 600 tysięcy euro do Francji.

Francuskiej gazecie udało się skontaktować między innymi z agentem zawodnika, który wciąż jest związany z Rovaniemen Palloseura. Petar Duvnjak nie chciał jednak na razie komentować transferu: „Nie możemy podać szczegółów umowy, bowiem transakcja nie jest jeszcze oficjalna”.

Nieoficjalnie wiadomo jednak, że Caen zapłaci za Fina wspomniane 600 tysięcy euro. Ponadto zawodnik ma się związać z nowym klubem umową na kolejne cztery i pół roku. Oficjalne potwierdzenie transakcji z udziałem osiemnastolatka ma nastąpić w poniedziałek.

Na temat zawodnika wypowiedział się również Juha Malinen. Aktualny selekcjoner reprezentacji Finlandii do lat 21 sprowadził Savitskiego do Rovaniemen Palloseura z rezerw HJK Helsinki: „On jest dobrym przykładem dla wszystkich zawodników. Jego najlepszą cechą jest szybkość na poziomie europejskiej czołówki i przyspieszenie. Ostatnio bardzo rozwinął również swoje dośrodkowania”.

- Wiem, że również Barcelona złożyła za niego ofertę, ale Risto Niva [prezes Rovaniemen Palloseura – przyp. red.] jej nie zaakceptował – powiedział Stavitski.

W ostatnim sezonie ligi fińskiej osiemnastolatek zanotował dwa trafienia i pięć asyst w 29 występach. Jego drużyna zajęła siódme miejsce w dwunastozespołowej tabeli.


ŹRÓDŁO
L’Equipe | Ilta-Sanomat
TAGI: SM Caen Francja Hiszpania FC Barcelona Finlandia Rovaniemen Palloseura Timo Stavitski
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.