Nie tylko Napoli. Juventus i Manchester United też chcą obrońcę!

12 miesięcy temu Nie tylko Napoli. Juventus i Manchester United też chcą obrońcę!

Juventus i Manchester United szykują oferty transferowe za Alejandro Grimaldo z Benfiki.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o zainteresowaniu Napoli sprowadzeniem do siebie lewego obrońcy „Orłów”. Okazuje się, że Hiszpana w swoim zespole chętnie zobaczyłby również szkoleniowiec Juventusu, Massimiliano Allegri i menedżer Manchesteru United, José Mourinho.

W umowie Grimaldo z Benficą istnieje zapis o klauzuli wykupu w wysokości 60 milionów euro, ale według „Il Mattino” działaczy do sprzedaży przekona oferta w wysokości 40 milionów euro. Dotychczas neapolitańczycy złożyli propozycję, która wynosi 25 milionów euro i będą musieli ją zwiększyć, jeśli faktycznie chcą doprowadzić do transferu gracza. O kartę zawodniczą wychowanka Barcelony postarają się również dwie znacznie bogatsze drużyny – Juventus i Manchester United.

Wielkim zwolennikiem talentu 22-latka jest menedżer „Czerwonych Diabłów”, José Mourinho i w Lizbonie są przekonani, że prędzej czy później jeden z zespołów złoży satysfakcjonującą ich propozycję. Rekord transferowy Napoli to 39 milionów euro zapłacone za Gonzalo Higuaina. W trójce najdroższych znalazł się również Arkadiusz Milik (32 miliony euro) i Nikola Maksimović (20 milionów euro).

Tylko ten ostatni występuje na pozycji obrońcy, więc jest mało prawdopodobne, że Napoli zdecyduje się na zapłacenie za nowego defensora 40 milionów euro. Problemów z wydaniem takiej kwoty nie powinny mieć jednak Manchester United i Juventus.


ŹRÓDŁO
Il Mattino
TAGI: SSC Napoli Juventus FC Włochy Anglia Manchester United FC Hiszpania Alejandro Grimaldo García Benfica Lizbona Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.