Takiego transferu jeszcze nie było. Hit z udziałem Angulo?!

11 miesięcy temu Takiego transferu jeszcze nie było. Hit z udziałem Angulo?!
fot. FotoPyk

Igor Angulo urodził się w 1984 roku w Bilbao i tam rozpoczynał piłkarską karierę. W zimowym oknie może nadarzyć się dla niego okazja do wielkiego powrotu!

Jak informuje „Marca”, Athletic Club za styczniowy cel wyznaczył sobie właśnie sprowadzenie Angulo z Górnika Zabrze. Napastnik ma umowę do 30 czerwca 2020 roku, więc zamożny klub z Kraju Basków musiałby się liczyć z wydatkiem. Co ciekawe, byłby to pierwszy transfer gotówkowy w karierze 33-latka.

Angulo jest obecnie jednym z liderów Górnika, który jako beniaminek przewodzi tabeli Ekstraklasy. W bieżącym sezonie Hiszpan strzelił już 18 bramek w 16 meczach, do tego dokładając cztery trafienia w Pucharze Polski.

Wychowanek Athletic Club w latach 2003-2008 rozegrał zaledwie cztery mecze w pierwszym zespole. Nie udało mu się strzelić debiutanckiej bramki, więc może teraz, pod koniec kariery, dostanie szansę na poprawienie bilansu. 

Górnik nie jest zainteresowany sprzedażą niezwykle skutecznego Angulo, jednak ewentualna oferta za i dla piłkarza może okazać się nie do odrzucenia.

Drugim celem Basków jest... Rumun Cristian Ganea. Lewy obrońca nie pochodzi z Kraju Basków, co byłoby precedensem dla polityki transferowej Athletic Club, ale jednak istnieje istotne powiązanie z regionem – wychował się tam. W dodatku seniorską karierę piłkarską rozpoczynał w Hiszpanii w barwach drugiego zespołu RCD Mallorca, wcześniej szkoląc się w baskijskich akademiach. Więc nie pasuje on pod względem narodowościowym, ale kulturowo już tak.


ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Igor Angulo Alboniga Athletic Bilbao Górnik Zabrze Polska Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.