Barcelona znalazła nowego środkowego pomocnika? Sprawdzony kierunek!

9 miesięcy temu Barcelona znalazła nowego środkowego pomocnika? Sprawdzony kierunek!

Młody Houssem Aouar znalazł się na celowniku Barcelony.

Progres poczyniony przez Samuela Umtitiego rozbudził apetyty na Camp Nou i skauci Barcelony uważnie śledzą teraz francuskie rozgrywki. Zgodnie z informacjami podawanymi przez „L'Equipe”, w oko Katalończykom wpadł były klubowy kolega defensora - Aouar. Pomocnik mimo młodego wieku bardzo dobrze spisuje się w trwających rozgrywkach i odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę w zespole.

Wybuch talentu 19-latka nie umknął uwadze innych klubów, w tym właśnie Barcelony. Francuscy dziennikarze informują, że obserwatorzy „Blaugrany” już od kilku tygodni pojawiają się na meczach Lyonu i wyraźnie zintensyfikowali swoje działania. Wicemistrzowie Francji mieli już nawet rozpocząć starania o pozyskanie zawodnika. Władze „Barçy” rozmawiali już z przedstawicielem zawodnika i tworzą grunt pod przyszły transfer.

Na razie rozmowy są jedynie wstępne i Barcelonie nie spieszy się z ich finalizacją. Sprowadzenie gracza już w styczniu i tak mogłoby się okazać trudne, a klub ma inne priorytety na zimowe okno transferowe. W przypadku Aouara w grę wchodzi jednak przeprowadzka po zakończeniu rozgrywek. Wtedy byłby on już ograny w silnej europejskiej lidze.

Aouar urodził się w Lyonie i tam też stawiał pierwsze kroki z piłką. Jest wychowankiem akademii Olympique'u, a w obecnym sezonie został na dobre włączony do pierwszej drużyny, choć już w poprzedniej kampanii sporadycznie pojawiał się na boisku. Powoli zdobywał zaufanie trenera i od połowy października jest regularnie wystawiany do gry. Młodzieżowy reprezentant Francji wystąpił już łącznie w 20 meczach Lyonu, w których zdobył trzy bramki i zaliczył trzy asysty.ŹRÓDŁO
L'Equipe
TAGI: Houssem Aouar FC Barcelona Olympique Lyon Francja Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.