Argentyński talent o krok od transferu. Rekord ligi!

12 miesięcy temu Argentyński talent o krok od transferu. Rekord ligi!

Doniesienia z Argentyny sugerują, że Ezequiel Barco już wkrótce powinien dołączyć do Atlanta United.

César Luis Merlo, argentyński dziennikarz pracujący dla „TyC Sports” informuje, że klub, który dopiero co rozpoczął swoją przygodę w Major League Soccer, jest bliski pobicia rekordu transferowego tejże ligi. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się informacje, jakoby Barco był na celowniku Atlanty. Najnowsze doniesienia pozwalają sądzić, że transakcja jest już w zaawansowanej fazie finalizacji.

Kluby doszły już do porozumienia i zdaniem Merlo podpisana została wstępna umowa pomiędzy stronami. Potwierdzenia operacji można spodziewać się w drugiej połowie grudnia, a to ze względu na fakt, iż Indepediente szykuje się obecnie do finału Copa Sudamericana. Przed Argentyńczykami dwumecz z Flamengo - pierwsze spotkanie u siebie 7 grudnia, a następnie rewanż w Brazylii 14 grudnia.

Dziennikarz podaje również szczegóły transakcji. Indepediente ma zarobić na swojej wschodzącej gwieździe 12 milionów dolarów. Jest to o dwa miliony mniej niż wcześniej spekulowano. Połowa tej kwoty zostanie przelana od razu po zatwierdzeniu transferu, a pozostałą część Amerykanie zapłacą do końca przyszłego roku.

Obniżka ceny nie zmieni jednak tego, że 18-latek ma szansę zostać najdroższym nabytkiem klubu występującego w MLS. Do tej pory takim mianem mógł się poszczycić Michael Bradley, który w 2014 roku trafił z Romy do Toronto FC za 10 milionów dolarów.

„El Demonio” jest młodzieżowym reprezentantem Argentyny, a dla swojego klubu wystąpił już przeszło 50 razy. W swojej ojczyźnie jest postrzegany jako wielki talent i potencjalny następca Lionela Messiego. Tutaj można zobaczyć niektóre jego zagrania:ŹRÓDŁO
Merlo
TAGI: Ezequiel Barco Atlanta United FC Club Atlético Independiente Argentyna Stany Zjednoczone
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.