Boniek o celu reprezentacji. „Awans do tej fazy mundialu będzie naszym przeogromnym sukcesem”

12 miesięcy temu Boniek o celu reprezentacji. „Awans do tej fazy mundialu będzie naszym przeogromnym sukcesem”
fot. Piotr Kucza - FotoPYK

Zbigniew Boniek zdradził w rozmowie z „Polska The Times”, że celem minimum reprezentacji na zbliżających się Mistrzostwach Świata będzie wyjście z grupy.

Podopieczni Adama Nawałki swoją przygodę na przyszłorocznym mundialu rozpoczną od rywalizacji w grupie H, w której zmierzą się z Senegalem, Kolumbią oraz Japonią. Każdy z przeciwników „Biało-Czerwonych” prezentuje podobny poziom i liczy na wywalczenie awansu do dalszej fazy turnieju.

Identyczny cel reprezentacji Polski wyznaczył także Zbigniew Boniek, który zaznaczył w rozmowie z „Polska The Times”, że marzy mu się, aby nasza drużyna narodowa znalazła się w gronie ośmiu najlepszych zespołów na świecie.

- Chcielibyśmy zagrać co najmniej cztery mecze, ale każdy następny będzie już wielkim sukcesem. Co to oznacza? Po wyjściu z grupy będziemy w pierwszej rundzie pucharowej, do której trafi szesnaście drużyn. Wygranie czwartego spotkania oznacza, że będziemy w ćwierćfinale, czyli w gronie ośmiu najlepszych zespołów świata. To będzie przeogromny sukces. Marzymy o nim - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki.

- Naszym minimum jest wyjście z grupy. Jakbyśmy wygrali czwarty mecz, to już jest świetnie, a później to jak się potocznie mówi – wola Boga - dodał 61-letni działacz.

Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata rozpoczną się 14 czerwca. Reprezentacja Polski swoje pierwsze spotkanie na tym turnieju rozegra pięć dni później, kiedy to na Otkrytije Ariena w Moskwie zmierzy się z Senegalem. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 17.ŹRÓDŁO
Polska The Times
TAGI: Zbigniew Boniek Polska Mistrzostwa Świata MŚ 2018
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.