OFICJALNIE: Nowa umowa Ghoulama. Zaskakująco niska klauzula!

12 miesięcy temu OFICJALNIE: Nowa umowa Ghoulama. Zaskakująco niska klauzula!

Faouzi Ghoulam przedłużył swój kontrakt z Napoli.

Reprezentant Algierii osiągnął porozumienie z włodarzami włoskiego zespołu i na nieco ponad pół roku przed wygaśnięciem obecnej umowy związał się z klubem nowym kontraktem, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2022 roku.

- Jestem szczęśliwy, że uczestniczę w tak wielkim projekcie, dzięki któremu mogę reprezentować to piękne miasto i jego barwy.  Jestem dumny z bycia neapolitańczykiem - napisał Ghoulam na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Włodarze ekipy ze Stadio San Paolo od dłuższego czasu prowadzili negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu z jednym ze swoich czołowych obrońców. Finalizacja rozmów stanęła jednak pod dużym znakiem zapytania, kiedy to piłkarz zerwał więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie w trakcie meczu Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City na początku listopada.

Wówczas obie strony były już dogadane w kluczowych kwestiach. Poważna kontuzja 26-letniego zawodnika spowodowała jednak zmianę stanowiska klubu, który nie mógł w tej sytuacji zgodzić się na zaakceptowanie wcześniej ustalonych warunków.

Jorge Mendes, reprezentujący interesy Algierczyka, przy podjęciu kolejnych negocjacji nie obniżył jednak znacząco oczekiwań swojego klienta, który zdaniem „La Gazzetta dello Sport” będzie inkasował rocznie trzy miliony euro plus bonusy zależne od osiągniętych wyników.

Według włoskich mediów, w kontrakcie Ghoulama została zawarta klauzula odstępnego, która wynosi zaledwie 35 milionów euro i co ciekawe ma ona tylko dotyczyć zagranicznych klubów. W takiej sytuacji można przypuszczać, że lewy obrońca po wyleczeniu urazu i odzyskaniu dobrej formy planuje w niedalekiej przyszłości spróbować swoich sił w innej lidze.

26-latek w trwającym sezonie wystąpił w 17 meczach Napoli, w których zdobył dwa gole oraz zanotował pięć asyst. Istnieje jeszcze szansa, że zawodnik w obecnym sezonie poprawi ten dorobek, ponieważ być może jeszcze w marcu wznowi treningi z zespołem.ŹRÓDŁO
SSC Napoli | La Gazzetta dello Sport
TAGI: Oficjalnie Faouzi Ghoulam SSC Napoli Algieria Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.