Wielka zimowa oferta za Alexisa?!

12 miesięcy temu Wielka zimowa oferta za Alexisa?!
fot. Puma

Manchester City nie zrezygnował z planu sprowadzenia Alexisa Sáncheza już w styczniu.

Sytuacja kontraktowa Chilijczyka wciąż nie została rozwiązana i zawodnik najprawdopodobniej opuści Arsenal. Od stycznia będzie mógł swobodnie negocjować z zainteresowanymi klubami i odejść latem za darmo, ale według „The Independent” City nie zamierza czekać tak długo. Dziennik informuje, że ekipa z Etihad Stadium podejmie w przyszłym miesiącu próbę pozyskania snajpera.

Na jak najszybszym transferze zależy w szczególności Pepowi Guardioli. Menedżer widzi szansę na zdobycie kilku trofeów w obecnej kampanii, przede wszystkim mistrzostwa Anglii oraz Ligi Mistrzów, dlatego chce być odpowiednio przygotowany na decydującą fazę sezonu. Alexis miałby pomóc drużynie w utrzymaniu znakomitej formy.

Jego pozyskanie nie będzie należało jednak do łatwych zadań. „Kanonierzy” nie chcą rozstawać się z graczem nawet kosztem sporych strat finansowych i mogą zmienić zdanie dopiero wtedy, gdy pojawi się naprawdę kusząca oferta. Zdaniem brytyjskich żurnalistów, „The Citizens” będą musieli liczyć się z wydatkiem rzędu 50 milionów funtów, nawet mimo tego, że do końca kontraktu zawodnika pozostało raptem kilka miesięcy.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest to, czy londyńczycy znajdą odpowiednie następstwo dla swojej gwiazdy. Przypomnijmy, że latem Arsenal przyjął ofertę City i transfer mógł zostać sfinalizowany ostatniego dnia okna transferowego. Arsène Wenger i spółka wycofali się z rozmów, gdy okazało się, że AS Monaco nie sprzeda jednak Thomasa Lemara.

Sam Sánchez jest otwarty na propozycje, ale jego wymogiem jest pensja w wysokości 300 tysięcy funtów tygodniowo.ŹRÓDŁO
The Independent
TAGI: Alexis Alejandro Sánchez Sánchez Manchester City FC Arsenal FC Chile Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.