Porto zainteresowane gwiazdą Serie B

11 miesięcy temu Porto zainteresowane gwiazdą Serie B

Djavan Anderson, zawodnik wicelidera włoskiej drugiej ligi, AS Bari, już wkrótce może zmienić barwy klubowe.

Pochodzący w Holandii prawy obrońca występuje we Włoszech od zaledwie kilku miesięcy i mimo niewielkiej ilości rozegranych spotkań dał się poznać jako jeden z najzdolniejszych piłkarzy na swojej pozycji w całej Serie B. To m.in. jego postawa przyczyniła się do faktu, iż drużyna prowadzona przez Fabio Grosso jest na dobrej drodze, by po siedmioletniej przerwie ponownie zameldować się na pierwszoligowych boiskach.

Były reprezentant holenderskich młodzieżówek znalazł się ostatnimi czasy pod obserwacją wysłanników FC Porto, którzy poszukują alternatywy na prawą stronę boiska dla nie najmłodszego już Maximiliano Pereiry. Abola donosi, iż wielokrotni mistrzowie Portugalii będą starali się pozyskać Andersona już w styczniu co może kosztować ich nawet kilka milionów euro.

Popularne „Smoki” nie są jednak jedynym zespołem, który skierował swoją uwagę w kierunku urodzonego w Amsterdamie zawodnika. W samych Włoszech pojawiały się już spekulacje łączące go z przenosinami do Fiorentiny oraz Interu Mediolan.

22-letni Anderson jest wychowankiem Ajaksu, jednak nigdy nie było mu dane rozwinąć skrzydeł w macierzystym zespole. Latem bieżącego roku po wcześniejszych epizodach w AZ Alkmaar i SC Cambuur wylądował w Bari, z którym to klubem walczy dziś o promocję do Serie A. Największym sukcesem holenderskiego obrońcy w dotychczasowej karierze jest wywalczenie Mistrzostwa Europy do lat siedemnastu w 2012 roku, kiedy występując u boku m.in. Nathana Áke i Tonny’ego Vilheny sięgnął po tytuł pokonując w finale rówieśników z Niemiec.


ŹRÓDŁO
Abola
TAGI: Djavan Anderson Holandia FC Bari 1908 Włochy FC Porto Portugalia ACF Fiorentina Inter Mediolan Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.