MEDIA: UEFA nie chce iść na ugodę z Milanem!

11 miesięcy temu MEDIA: UEFA nie chce iść na ugodę z Milanem!

Włoskie media są przekonane, że AC Milan nie może liczyć na łagodne podejście UEFA w sprawie Finansowego Fair Play.

Tego lata „Diavolo” przeprowadzili rewolucję w składzie sprowadzając graczy na niemal każdą pozycję i wydając na nich ponad 200 milionów euro. Nowi właściciele chcieli w ten sposób pokazać swoją siłę, ale teraz mogą napotkać nieprzyjemne konsekwencje. W ciągu ostatnich kilku tygodni starali się oni osiągnąć dobrowolne porozumienie z władzami UEFA, ale wygląda na to, że ich starania skończą się niepowodzeniem.

Dobrowolne porozumienie pozwoliłoby Milanowi na wyrównanie budżetu w dłuższym okresie. Mogłoby się to okazać zbawienne, ponieważ na nowych właścicielach mediolańczyków ciąży spora pożyczka zaciągnięta w funduszu hedgingowym Elliott Management. „La Gazzetta dello Sport” i „Corriere dello Sport” zgodnie jednak informują, że UEFA nie zamierza tym razem iść na kompromis.

Przedstawicielom europejskiej federacji piłkarskiej nie spodobały się działania „Rossonerich”, którzy od razu rozpoczęli wydawanie pieniędzy ponad stan. Dyrektorzy Milanu próbowali przekonać władze UEFA przedstawiając swój projekt finansowy, ale nie przekonał on oficjeli, którzy uznali założenia za niewykonalne. Oficjalna decyzja powinna zapaść w piątek, ale włoscy dziennikarze twierdzą, że klub z San Siro nie może być dobrej myśli.

UEFA już wcześniej wyrażała swój niepokój wobec działań Milanu. Finanse włoskiego giganta stały się przedmiotem analiz w prasie biznesowej, a sam Silvio Berlusconi wyznał w jednym z wywiadów, że sytuacja klubu nie poprawiła się mimo zmiany właściciela. Przewidywał wtedy, że „Rossoneri” mogą zakończyć rok rozliczeniowy ze 100 milionami euro na minusie.

Przypomnijmy, że we włoskich mediach pojawiła się w ostatnich dniach informacja, jakoby wykup udziałów w Milanie planował Fawaz Alhokair. Pracujący w branży deweloperskiej saudyjski miliarder miałby wspomóc mediolańczyków w trudnej sytuacji. Nie wiadomo jednak, czy jego celem jest wykupienie udziałów Yonghonga Li (obecnego właściciela), czy jedynie pomoc finansowa.ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport | Corriere dello Sport
TAGI: AC Milan UEFA Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.