OFICJALNIE: Gwiazdor z Ameryki Południowej zawieszony przez FIFA. Nie zagra na mundialu!

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Gwiazdor z Ameryki Południowej zawieszony przez FIFA. Nie zagra na mundialu!

Gwiazdor Flamengo, Paolo Guerrero, został zawieszony przez FIFA na jeden rok.

FIFA postanowiła zawiesić Paolo Guerrero ze względu na wykrycie podczas testów antydopingowych zakazanych środków w jego organizmie. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie światowej federacji piłkarskiej, podczas badań próbki przekazanej przez Peruwiańczyka wykryto benzoiloekgoninę, czyli główny metabolit kokainy. Obecność tej substancji w organizmie świadczy najprawdopodobniej o zażyciu narkotyku.

Zawodnik brazylijskiego Flamengo zapewnił po pierwszych informacjach na temat jego pozytywnych testów antydopingowych, że nie przyjmował żadnych nielegalnych środków. Guerrero tłumaczył wyniki tym, że był bardzo przeziębiony i otrzymał leki, które miały postawić go na nogi przed kolejnym spotkaniem.  Taką wersję potwierdził Peruwiańczyk i jego klubowy lekarz.

Jeszcze dwa miesiące temu spekulowano, że Guerrero niebawem podpisze nowy kontrakt, który uczyni go najlepiej opłacanym zawodnikiem w Ameryce Południowej. Teraz wydaje się, że może o tym zapomnieć i powinien spodziewać się wyrzucenia z klubu. Peruwiańczyk nie gra już od 3 listopada, a jego zawieszenie ma potrwać łącznie rok. 

Guerrero nie będzie mógł w tym czasie występować w spotkaniach międzynarodowych, oficjalnych klubowych czy towarzyskich. To oznacza, że Peru straciło swoją największą gwiazdę i podczas Mistrzostw Świata w Rosji będzie musiało poradzić sobie bez niej.


ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: Oficjalnie Paolo Guerrero Peru Brazylia Flamengo Rio de Janeiro Mistrzostwa Świata MŚ 2018
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.