Chelsea i Manchester United włączają się do rywalizacji o Brazylijczyka

2 miesiące temu Chelsea i Manchester United włączają się do rywalizacji o Brazylijczyka

Chelsea i Manchester United obserwują pomocnika, który przymierzany jest od dłuższego czasu do Barcelony, Arthura.

Środkowy pomocnik Grêmio ma za sobą bardzo udany sezon, w którym imponował swoją postawą w lidze brazylijskiej oraz Copa Libertadores. Szczególnie jego postawa w pucharze kontynentalnym jest godna docenienia, bo Arthur został wybrany zawodnikiem meczu w jednym ze spotkań finałowych pucharu. 21-latek znacznie przyczynił się do sięgnięcia przez Grêmio po jedno z najważniejszych trofeów w Ameryce Południowej.

Od dłuższego czasu pomocnik łączony jest z przeprowadzką do Barcelony. Pomimo braku wielu asyst i bramek, Arthur posiada cechy pożądane przez działaczy Katalończyków. W mediach zwraca się uwagę na fakt podobieństwa jego stylu gry do tego prezentowanego przed laty przez Xaviego.

Brazylijczyka obserwuje również Manchester United, ale najnowszym zainteresowanym jest Chelsea. Londyńczycy widzą w Arthurze następcę dla 30-letniego Cesca Fabregasa, chcąc obniżyć średnią wieku doświadczonej drużyny.

Należy jednak zaznaczyć, że według publikacji hiszpańskich mediów Arthur jest zdecydowany na transfer do Barcelony i aktualnie czeka wyłącznie na porozumienie katalońskich działaczy z tymi z Grêmio. 21-latek miał zapewnić, że nawet w przypadku otrzymania lepszych finansowo ofert, będzie je odrzucał.


ŹRÓDŁO
Mirror
TAGI: Chelsea FC Manchester United FC Anglia Arthur Brazylia Grêmio Porto Alegre
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0078 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.