OFICJALNIE: Reprezentant Kolumbii zagra na mundialu. Zaskakująca decyzja FIFA!

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Reprezentant Kolumbii zagra na mundialu. Zaskakująca decyzja FIFA!
fot. Wikipedia

Edwin Cardona został zawieszony na pięć spotkań przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej. Mimo to zawodnik wystąpi na zbliżających się Mistrzostwach Świata.

Komisja Dyscyplinarna FIFA zakończyła dochodzenie w sprawie gestu wykonanego przez 25-letniego skrzydłowego w czasie meczu towarzyskiego przeciwko Korei Południowej. Reprezentant Kolumbii wziął udział w boiskowej przepychance, aby w jej trakcie skupić na sobie uwagę kilku przeciwników i wykonać w ich kierunku skośne oczy, które charakteryzują mieszkańców Azji Wschodniej.

Odpowiednia komórka w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej uznała, że zachowanie piłkarza Boca Juniors miało charakter rasistowski i postanowiła go zawieść na pięć spotkań. 

Początkowo przypuszczano, ze taka kara wykluczy Edwina Cardonę z udziału w Mistrzostwach Świata. Ostatecznie podstawowy gracz „Los Cafeteros” weźmie udział w mundialu, ponieważ nałożona na niego sankcja dotyczy jedynie meczów towarzyskich, ponieważ właśnie w takim spotkaniu 25-letni zawodnik dopuścił się złamania obowiązujących przepisów.

Tym samym skrzydłowy nie będzie mógł wspólnie z kadrą przygotować się do zbliżającego turnieju i na dodatek będzie musiał jeszcze zapłacić grzywnę w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich.

Przypominamy, że Kolumbia jest jednym z grupowych rywali reprezentacji Polski na nadchodzących Mistrzostwach Świata.ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: Oficjalnie Edwin Andrés Cardona Bedoya Kolumbia MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.