OFICJALNIE: Nigeria ukarana walkowerem za mecz eliminacji Mistrzostw Świata

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Nigeria ukarana walkowerem za mecz eliminacji Mistrzostw Świata

Komisja Dyscyplinarna FIFA zweryfikowała wynik spotkania pomiędzy Nigerią a Algierią na walkower na rzecz „Lisów Pustyni” z powodu występu zawieszonego zawodnika.

„Super Orły” na kolejkę przed końcem eliminacji Mistrzostw Świata pokonali Zambię i przypieczętowali swój awans na mundial. Z tego też powodu Gernot Rohr w ostatnim spotkaniu postanowił dać szansę kilku zmiennikom, którzy zdołali zremisować z Algierią 1:1.

Po tym meczu okazało się jednak, że w reprezentacji Nigerii wystąpił Abdullahi Shehu, który powinien pauzować za nadmiar żółtych kartek. Boczny obrońca pierwsze takie napomnienie ujrzał w drugiej rundzie kwalifikacyjnej w starciu przeciwko Suazi (0:0 w listopadzie 2015 roku) oraz we wspomnianym wyżej pojedynku z „Miedzianymi Pociskami” (1:0 w październiku 2017 roku).

Niemiecki szkoleniowiec przejął stery nad kadrą „Super Orłów” w sierpniu 2016 roku i zapewne wraz ze swoim sztabem nie został poinformowany przez Nigeryjską Federację Piłkarską o wcześniejsze żółtej kartce otrzymanej przez 24-letniego defensora.

Na szczęście mecz z „Lisami Pustyni” nie okazał się kluczowy w kontekście rozstrzygnięcia losów awansu na przyszłoroczny mundial i utrata jednego punktu nie spowodowała spadku „Super Orłów” na drugą pozycję.

FIFA poza weryfikacją wyniku na walkower dla Algierii nałożyła jeszcze na nigeryjską federację grzywnę w wysokości sześciu tysięcy franków szwajcarskich.

Przypominamy również, że reprezentacja Polski zmierzy się 23 marca z drużyną prowadzoną przez Gernota Rohra w spotkaniu towarzyskim.ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: Oficjalnie Nigeria Algieria MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.