UEFA ujawniła, gdzie trafiają pieniądze z kar Finansowego Fair Play

11 miesięcy temu UEFA ujawniła, gdzie trafiają pieniądze z kar Finansowego Fair Play

UEFA poinformowała za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, gdzie znajdują się pieniądze z kar, które naliczyła klubom za niesprostanie wymogom Finansowego Fair Play.

Finansowe Fair Play zostało wprowadzone na początku aktualnego dziesięciolecia, by poprawić finanse europejskiej piłki nożnej. Europejska federacja piłkarska kontroluje budżety klubów i poprzez wprowadzone przepisy zmusza je do niedopuszczania zbyt wielkich strat. W przypadku złamania postanowień, zespół spotyka się z sankcjami. Najczęściej są to kary finansowe, ale UEFA ma do dyspozycji również wykluczenie z europejskich pucharów.

W poprzednim sezonie kluby obciążone karami finansowymi musiały zapłacić łącznie 6,363 miliona euro. To ogromna suma pieniędzy, więc UEFA postanowiła wyjaśnić na swojej stronie, co z nimi robi. Kwota ta została podzielona na drużyny, które w poprzednim sezonie brały udział w europejskich pucharach.

80 procent kwoty zostało rozdzielone na drużyny, które dotarły do fazy grupowej Ligi Europy i Ligi Mistrzów. 65 zespołów otrzymało po 78,300 tysięcy euro. Pozostałe 20 procent podzielono pomiędzy 149 klubów startujących na poziomie kwalifikacji do Ligi Mistrzów lub Ligi Europy. Każdy z nich zarobił dodatkowe 8,540 tysiąca euro.

Warto dodać, że nie każdy z zespołów, które brały udział w europejskich pucharach, otrzymał część pieniędzy. Pominięto drużyny ukarane w ramach FFP i kluby posiadające ugodę w tej sprawie.


ŹRÓDŁO
UEFA
TAGI: UEFA FFP Finansowe Fair Play Liga Mistrzów Liga Europy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.